Na piątek, 8 listopada, zaplanowano powiatowo-miejskie obchody Święta Niepodległości w Łowiczu.

O godz. 10.30 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy ul. Podrzecznej. Stamtąd zaplanowano przejście do Muzeum w Łowiczu, na którego ścianie zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca pobyt w Łowiczu żołnierzy I Pułku Piechoty Legionów Polskich.

Uroczystości będą kontynuowane w sali barokowej. Wykład na temat pobytu Legionów Polskich w Łowiczu wygłosi dr Tadeusz Bogalecki, specjalista w tematyce legionowej, nauczyciel i wychowawca, konsultant ds. historii regionalnej i edukacji dla bezpieczeństwa WODN w Łodzi.

Zostanie też zaprezentowana książka kierownika łowickiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie Marka Wojtylaka pt. „Szkice Łowickie II”.

W programie jest też otwarcie wystawa czasowa poświęcona obecności w Łowiczu Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera, rozstrzygnięcie konkursu burmistrza na najlepszą pracę dyplomową o Łowiczu i występ młodzieży z ZSP nr 1.

1 komentarz

  1. ASKSIĘŻAK

    Akurat do tego typu rzeczy, jak tablice, maszty, spory o młodzieżową miejską/powiatową radę – władze samorządowe miasta i powiatu się doskonale nadają, tymczasem miasto tonie a powiat i miasto – zamieniają się w skansen. Ze Skierniewic do Makowa, Bolimowa, Nowego Kawęczyna pobudowano ścieżki rowerowe. W Kamionie (gm. Puszcza Mariańska), leżącym przy znanej łowiczakom drodze krajowej nr 70, zawiązał się komitet w sprawie budowy ścieżki rowerowej w kierunku Skierniewic. Ścieżkę rowerową w stronę Arkadii budują chyba w Nieborowie a w Łowiczu – nic!! Ludzie weźcie się za swoich wybrańców i wymuście na nich – niech się wreszcie wezmą wszyscy do roboty!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.