Zaskakująco rozpoczęła się dzisiejsza sesja Rady Powiatu Łowickiego. Na jej początku rezygnację z funkcji członka zarządu powiatu złożył Tadeusz Kozioł. W jego miejsce starosta Marcin Kosiorek zaproponował Janusza Michalaka.

Tadeusz Kozioł - pierwszy z prawej strony
Tadeusz Kozioł – pierwszy z prawej strony

Rezygnacja Kozioła została przyjęta zdecydowaną większością głosów (16 za, 0 przeciw, 3 wstrzymujące się). Były już członek zarządu tłumaczył, że nie był świadomy, że nie może być jednocześnie członkiem (od 1982 roku), udziałowcem oraz prezesem (od 1997 roku) Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Nieborowie oraz członkiem Zarządu Powiatu.

Zwrócili mu na to uwagę pracownicy starostwa, analizując jego oświadczenie majątkowe. Służby prawne wojewody nie interweniowały w tej sprawie.

Kandydatura Michalaka w miejsce Kozioła była jedyną. Zarządzone zostało głosowanie tajne. Wkrótce podamy wyniki.

[Aktualizacja]
W głosowaniu nad wyborem Janusza Michalaka na członka zarządu wzięło udział 18 radnych. 16 z nich głosowało za, 2 głosy były nieważne. Michalak dziękując za głosy powiedział, że “postara się nie być złośliwy”.

19 komentarzy

 1. ten zapomniał był, ten nie dopisał był, ten nie wiedział, że juz siedział.., co toto ma być?! toz to po prostu swiadczy o poziomie tej tzw. rządzącej elyty, która zamiast zajmowac się powaznymi dla Mieszkańców Powiatu sprawami, tylko organizuje posiedzenia no chyba ino dla samego istnienia?! ależ i oczywiście, że za kasiore nie swoja, lecz PODATNIKÓW!!!

 2. Iwona z wioski na krańcu gminy

  a kiedy to pan starosta i tzw.rada powiatu m.Łowicz zajmie sie wreszcie skorumpowanymi urzędnikami z PINB ŁOWICZ & przyjaciele w SP?! jak długo jeszcze PODATNICY POWIATU beda zmuszeni łożyć wysokie podatki na takich skorumpowanych urzędasów, jak mgr inż.Zofia Więcław, nb. OD LAT doskonale współpracująca z SP ŁOWICZ?!
  Nie dość! że okrada Skarb Państwa RP z opłat legalizacyjnych, to jeszcze okrada PODATNIKÓW, bo to z pieniedzy PODATNIKÓW!!! POBIERA i ona i WSZYSCY INNI WYNAGRODZENIA!!!
  TAK BANDYCKIEJ KORUPCJI, jak w łowickiem powiecie nie spotkałam NIGDZIE INDZIEJ na świecie!!!

 3. Michalak to jedyns szansa rych co niewiele rózn8ą się szympansa siedzi taki olko chory z nienawisci do. pis siedzi na etacie i nie roh8 nic..dieta etat 5 tys w rękkę wpada. burmistrzu mie idxź z pisem ja Ci radze bo na etacie stracę.

 4. Jest ok ….Janusz gwarantuje bezpieczeństwo.

 5. Co na to burmistrz?!

  • Burmistrz powinien być zadowolony. Michalak to jedyny gwatant że Łowicz ma szansę nie być całkowicie izolowany , bo kilku cymbałów z miasta szkodzi mu wysuwając teze pójdzmy nawet na dno byle nie z PIS em się dogadywać

 6. Od początku powinien być Starostą.. Jest jedyną osobą która może negocjować porozumienie między Starostwem a Ratuszem

  • Przecież jest coprawda bez tytułu ale on rządzi. Kosiorek to tylko morze sobie zdjecia robić.

 7. W Łowiczu bandycko działa bandyckie ORMO zapytajcie Kozy z Bocheń 16 i mieszka na ulicy gdzie zamieszkuje starosta ul. Słowackiego i starosta o tym nie wie? Czy nie chce? Nie wszyscy członkowie Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej byli i są bandytami, byli też uczciwi obywatele. Tylko dlaczego Komenda łowickiej policji tak zawzięcie broni i ochrania bandytów w tym asp Wielęborek i asp. Więckowska. Jak nie wiadomo o co chodzi to na pewno chodzi o pieniądze. Tylko kto komu i za ile?

 8. A dlaczego cenzura nie napisała zadnych informacji o wystąpieniu przybyłych na spotkanie osób którzy informowali o nieprawidłowościach !!! …

 9. Ten dla pieniędzy to by zjadł ze smakiem psią kupę, byle byłaby wystawnie podana na porcelanowym talerzu…
  Jest tylko jeden rudy którego można lubić…rudy 102

 10. w powiecie będzie z pisem ,a w mieście przeciwko tak może tylko michalak byle gdzie byle z kim byle przy korycie ale niech uważa bo to grozi okwotem

 11. Ja się dziwię Burmistrzowi że takiego człowieka jak Michalak trzyma jeszcze na stanowisku w ZUK. Najpierw lizał dupkę kalińskiemu a teraz Kasiorce. Badno!!! I jedno i drugie.

  • A ja się dziwię Burmistrzowi, że wszedł w koalicje z lewakami i obrońcami sądów. Miał wszystko podane na tacy – my Miasto, wy Powiat działamy sobie razem. Ta koalicja już się mu czkawką odbija i on dobrze o tym wie.

 12. Do tej samej rzeki nie powinno się wchodzić panie Januszu.

 13. Życzę skutecznej pracy