Podwójny powód do satysfakcji ma po dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu burmistrz Krzysztof Jan Kaliński. Dwa szczególnie ważne dla niego głosowania potoczyły się dla niego korzystnie.

Najpierw radni głosowali za udzieleniem burmistrzowi absolutorium ze 2017 rok. Wcześniej przyjęli sprawozdanie z realizacji budżetu i wysłuchali pozytywnych opinii składu orzekającego RIO w Łodzi oraz stałych komisji rady.

Nie była to jednak decyzja jednomyślna. Za absolutorium głosowało 11 radnych. Przeciwko głosowało aż pięcioro: Michał Trzoska, Jakub Wolski, Krzysztof Igielski, Karina Sędkowska-Staszewska i Grzegorz Durka. Od głosu wstrzymało się czterech radnych: Robert Wójcik, Mariusz Siewiera, Paweł Pięta i Krzysztof Wieteska.

Radni głsowali też nad projektem uchwały o obniżeniu burmistrzowi wynagrodzenia, zgodnie z zaleceniami rozporządzenia Rady Ministrów z maja tego roku. Początkowo radni zastanawiali się czy w ogóle rozpatrywać tę uchwałę, czy też – na znak protestu – zdjąć ją z porządku obrad.

Ostatecznie zdecydowali się głosować. Nikt nie był za obniżeniem Krzysztofowi Janowi Kalińskiemu wynagrodzenia. Wstrzymało się czterech radnych, natomiast 9 było przeciwko.

28 komentarzy

 1. A niektórzy mówią, że pierwszy milion trzeba ukraść. ?
  Okazuje się że wystarczy być powieściopisarzem.

 2. Krzysztof

  Kaliński milionerem. Nieudolny i nierozwojowy Burmistrz wyjął z kasy naszego miasta już ponad MILION złotych. A ile wy w tym czasie zarobiliście ?

 3. Wynagrodzenia samorządowców to przykrywka wysokich nagród ministrów. Tyle w temacie. Ciemny lud to kupi? Zobaczymy.

 4. Jeszcze jedna uwaga do radnych , kto Was wybrał, ludzie z Łowicza czy warszawiacy z Nowogrodzkiej. Hołdujecie na ślepo jakimś niewidzialnym ” bożkom”, skoro mandaty zdobyliście dzięki łowiczanom to reprezentujcie ich zgodnie z potrzebami, chyba macie swoje rozumy ? a tworzycie jakieś grupy zmowy partyjnej. Nie macie szacunku ani do wyborców ani do siebie, takie sprzedajne , zakłamane manekiny.

 5. Żaden PIS ani inna partia nie daje Łowiczowi pieniędzy, to pieniądze podatników a więc nasze, naszych przedsiębiorców. Tylko politycy szastają nimi na lewo i na prawo, chcąc kupować w ten sposób przychylność i głosy wyborców. Każda partia to partia marionetek, żądnych pieniędzy, władzy, stanowisk dla siebie i rodzin.

 6. mieszkaniec

  Boże… Chroń nas od PiS !!!

 7. JAK PIS DAŁ ŁOWICZOWI 3 MILIONY? Dzięki komu? Kto wystąpił z wnioskiem? Kto wymyślił tą 3milionową inwestycję?

 8. odpowiadam PiS dał Łowiczowi 3 miliony. ZA CO NIBY PiS MIAŁBY CAŁOWAĆ BURMISTRZA?!

 9. powtarzam CO PIS DAŁ ŁOWICZOWI?

 10. Radny Pieta wstrzymał się? Czyżby dlatego ze żonka zaczęła pracować w jednostce podległej miastu.. brawo. Tak trzymać

 11. ZA CO PIS MIAŁBY CAŁOWAĆ BURMISTRZA PO RĘKACH?! PROSZĘ POWIEDZIEĆ!!!

 12. CO PIS DAŁ ŁOWICZOWI?! Proszę powiedzieć.

 13. Za co PiS miałby niby całować burmistrza po rękach?

 14. CO PIS ZAŁATWIŁ DLA ŁOWICZA?!

 15. Dzięki PiS został burmistrzem bo wygrał kilkoma glosami że śmigiera. Jeszcze jakieś przykłady ?

  • Klementynka

   Śmigiera był porażką, nie przygotował się albo nie ma kompetencji. Mam nadzieję że teraz będziemy mieli osobę która pewnie przejmie stery i wyrwie Łowicz z marazmu który trwa od wielu lat. Proszę Was wszystkich – pomóżmy też Burmistrzowi odejść z twarzą i nie głosujmy już na niego. Jak zaczniemy głębiej analizować co zrobił dla Łowicza to może być spore rozczarowanie. Był niezłym nauczycielem historii ale jako włodarz miasta się pogubił.

 16. HAHAHAHAHAHAHA! PiS załatwił coś dla Łowicza kiedykolwiek? Proszę podać przykład.

 17. Wolskiego nie było w czase głosowania. Nie wiedział czy wsłuchać sie w głos suwerena czy w głos nowogodzkiej. Trzeba mieć ja.a Panie Wolski, i Pan chce zarządzać wielomilionowym budżetem.

 18. Niby za co PiS powinien burmistrza po rękach całować?! To raczej burmistrz powinien PiS całować za te miliony które przywożą do Łowicza!

 19. PiS burmistrza po rękach powinien całować, ale jak widać honoru nie mają. A postawa rady względem wynagrodzenia, wrzutki partyjnej, godna pochwały.

 20. Łowiczanin

  Wolski jakie masz wykształcenie???

 21. Jeżeli bylejakość ma kwitnąć za rządów PIS to radni jasno powiedzieli NIE.
  Głupi rządzący mogą być w Warszawie. W samorządzie lokalnym radni głosowali przeciw głupocie.

 22. Brak zgody na dostosowanie uposażeń burmistrzów czy wójtów do taryfikatora będącego integralną częścią rozporządzenia Rady Ministrów z 15 maja i podpisanego przez premiera jest niczym innym, jak nie stosowaniem się radnych do obowiązującego prawa. A radni jako funkcjonariusze publiczni mają szczególny obowiązek przepisy prawa stosować.

 23. Chyba poza samymi zainteresowanymi nikogo to nie obchodzi. A co to w ogóle za słowo absolutorium

 24. Zaskakuje mine łowicki PIS a zwłaszcza Karina za mało Kaliński dał? A z OSiR Mama premium now dostała? Watts lewaki màdrzejsze niż Pis

 25. Uczciwość dziennikarska MŁ. Takie same tematy na sesji RPŁ a artykuły zupelnie inne.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.