Stanowisko wiceburmistrza Strykowa obejmuje Tamara Barańska-Kiemaczyńska. Pozyskiwanie środków pozabudżetowych, inwestycje i promocja  –  doświadczenie zawodowe w tych strefach działania samorządu przynosi ze sobą do UM Stryków od jutra, 27 listopada, najbliższy współpracownik burmistrza Witolda Kosmowskiego.

Tamara Barańska-Kiemaczyńska

Nowa wiceburmistrz Strykowa ma 40 lat. Ukończyła m.in. administrację na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Z samorządem gminnym zawodowo związana jest od ponad 12 lat. Przez ostatnie 3 lata pracowała w Urzędzie Gminy Ozorków. Wcześniej w Urzędzie Miasta Zgierza oraz Urzędzie Gminy Aleksandrów Łódzki. Jednak najdłużej zawodowo Tamara Barańska-Kiemaczyńska związana była z Urzędem Miejskim w Strykowie. W latach 2008 –2015 pracowała w Wydziale Informacji, Promocji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych przez znaczną część tego okresu kierowanym przez obecnego burmistrza Witolda Kosmowskiego. 

Do tej pory w swojej pracy zawodowej nowa wiceburmistrz zajmowała się m.in. przygotowywaniem, koordynowaniem i rozliczaniem projektów unijnych i rządowych. Uczestniczyła w pracach i projektach Stowarzyszenia Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego. Współpracowała ze stowarzyszeniami, klubami sportowymi, domami kultury i szkołami. Od 3 lat jest również przewodniczącą zarządu Osiedla Centrum w Strykowie.

Do zakresu obowiązków wiceburmistrz Strykowa oprócz zastępowania burmistrza podczas jego nieobecności na chwilę obecną należał będzie nadzór nad pracami Wydziału Inwestycji oraz Wydziału Promocji Informacji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych.

Więcej na ten temat w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

27 komentarzy

 1. Poprzednik był o dwanaście lat za długo !!! Obecni Witold i Tamara są z nowego naboru(bez obciążenia słusznie minionej przeszłości).Natomiast w Radzie kierowca jest ze starym prawem jazdy.

  • I tylko ta Rada daje nadzieje ze będzie blokować irracjonalne pomysły. Inaczej leżymy

   • Bogdan Sitnicki

    Anonimku – to tak, jak PO blokowało “irracjonalne pomysły” naszego rządu: 500+ cyt. “nie ma piniędzy i nie bedzie”.

 2. Rozłożą tą gminę na łopatki! Dobrze, że choć skarbnica jest ze starej doświadczonej wiary, może nie dopuści do rozpieprzenia do reszty tego co Jankowski zbudował.

  • Bogdan Sitnicki

   Piotr bez nazwiska tym razem? Niech zgadnę po charakterze wypowiedzi: Piotr Ślęzak – rozłożony na łopatki:)

  • Bogdan Sitnicki

   Piotr bez nazwiska tym razem? Niech zgadnę po charakterze wypowiedzi: P. Ś. – rozłożony na łopatki:)

  • Bogdan Sitnicki

   A co Jankowski zbudował panie Piotrze?

   • Piotr Ślęzak

    Panie Bogdanie, nie ja jestem autorem tego komentarza. Znowu zaczyna Pan wycieczki w moim kierunku bez żadnego powodu. Proszę się zastanowić następnym razem.

 3. Grzegorz centrum

  łooo jezuniu juz wolałem Motylinska ?

 4. No coraz lepiej się dzieje 😀

 5. Będzie dobrze. Trzeba myśleć pozytywnie.

 6. Gratulacje

 7. Już się cieszę bo będę mieć robotę . Tylko muszę się zdecydować do jutra czy skarbnik czy sekretarz….

 8. Każdy chce mieć zaufanych zastępców a nikt go lepiej nie zna od tej Pani

 9. Z poza Strykowa

  Stare lwy już ryczą hahaha . Przyszła młodość i zaangażowanie. Nie sądzę żeby wymieniali specjalistów i pracowników którzy chcą pracować i wiedzą po co do pracy przychodzą.Gorzej z tymi no ..wiecie typu pani zawiedziona.

 10. Zawiedziona

  Już się domyślamy że ludzi zwolni z urzędu żeby wsadzić swoich. Przecież kampanii za darmo nie robili i nagonki. Brawa uszami klaskali

  • Bogdan Sitnicki

   Ciekawa filozofia zawiedzionej – “brawa uszami klaskali” “za darmo nie robili” “wsadzić swoich” Brrrrrrrrrrrr…. PO???

 11. WK dopiero się rozkręca, to dopiero początek 😉 Sami głosowalismy więc chcąc nie chcąc musi tak być CHCIELIŚMY ZMIAN to je mamy … Ja o tym wiedziałem, czekajcie końca 😉

  • Bogdan Sitnicki

   Drogi Jasnowidzu – czekamy na zmiany z niecierpliwością wielką – dziękujemy za pocieszenie! Szczególnie ten szczery koniec nas interesuje:) Twoje przepowiednie są jak gdyby zbieżne z urojeniami Totalnej Koalicji – Nowoczesna, PO, SLD, PSL. Niech zgadnę: masz na myśli Sodomę i Gomorę, totalną zagładę ludzkości? Dobrze mówię?

 12. Żenujące

 13. Zawiedziona

  Czy ta kobieta nie ma własnego życia tylko jak ogon się ciągnie

  • Bogdan Sitnicki

   Słuchaj Zawiedziona: dziś każda kobieta ma “własne życie”. Takie czasy i musisz się z tym pogodzić – psycholog pomoże. Pan Burmistrz ma prawo wybrać sobie zastępcę jakiego chce, a Ty? Zmień ksywkę na “Zazdrosna”.

 14. No najbliższy współpracownik, najbliższy od lat, bliżej być się nie da… 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.