Dużym zainteresowaniem cieszą się organizowane dzisiaj, 7 kwietnia, Targi Pszczelarskie „Wiosna w pasiece”. W sąsiedztwie muszli koncertowej w parku Błonie swoje stoiska rozstawiło ponad 30 wystawców z całej Polski, którzy oferują swoje produkty i sprzęt pszczelarski.

Około godz. 11.45 poczty sztandarowe w asyście Orkiestry Miasta Łowicza przeszyły na mszę świętą do bazyliki katedralnej. Po niej powrócą na teren wystawowy, gdzie zaplanowano oficjalne powitanie gości oraz okolicznościowe przemówienia, jak też poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bednar.

Przez cały czas w sąsiedztwie muszli koncertowej są obecni wystawcy – firmy produkcyjne i handlowe, jak też rodzinne gospodarstwa pszczelarskie. Można u nich nabyć miody i produkty powstałe na bazie miodów, jak też sprzęt wykorzystywany w pasiekach: od strojów ochronnych po ule. Panie może zainteresować np. oferta kosmetyków powstałych na bazie wosku pszczelego, nie zawierających parabenów. Wystawcy planują pozostać do godz. 15 – 16.

Zorganizowane przez Regionalne Koło Pszczelarzy w Łowiczu targi cieszą się dużym powodzeniem. Więcej o ich przebiegu i uczestnikach napiszemy w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina, 11 kwietnia.

 

5 komentarzy

  1. Dlaczego tygodnik ogłoszeń reklamowych NOWY łOWICZANIN nie informuje czytelników o Targach Pszczelarskich kiedy i w jakich godzinach się odbywają .

  2. Byłem ok. 16:00 i niestety było już po targach. Spotkałem dużo osób które tam szły i wracały rozczarowane. Brawo organizator za szybkie zakończenie targów!!! Będę pamiętał w przyszłym roku.

  3. Czy ktoś wie do której będą targi na Błoniach?

  4. Piękna impreza. Warto kontynuować i rozwijać.