Przed nami kolejny weekend. Burmistrz Krzysztof Kaliński podtrzymuje swoją decyzję, że na targowisku miejskim nadal będzie można kupować produkty spożywcze, owoce i warzywa.

Oznacza to, że w piątek i sobotę będziemy mogli ze spokojem wybrać się po zakupy na targ. Burmistrz w rozmowie z nami powiedział, że wydaje mu się to zdecydowanie bezpieczniejsze niż chodzenie po marketach, gdzie są duże skupiska ludzi.

Burmistrz podkreśla natomiast – bo często jest o to pytany: – Kwiatkami handlować na razie nie wolno.

Na ręce prezesa Pelikana zostały przekazane szczegółowe instrukcje z Sanepidu na temat zachowania środków ostrożności, które zostaną rozprowadzane wśród handlujących. Dotyczą one m.in. zachowania szerokich odstępów pomiędzy stanowiskami handlujących.

5 komentarzy

  1. dla muzyka dobrze

  2. A może zrobić wielkie otwarcie Targowiska Korona ? Można zaprosić Zenka Martyniuka to da koncert

  3. królewna śneżka

    To w takim razie po weekendzie będzie w Łowiczu wysyp “ukoronowanych” ksinzoków. Brawo pan wąsiaty. Ze też nie pomyślał o możliwości zastosowania w stosunku do niego:
    160) § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. … Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  4. Kubuś Puchatek

    Bardzo dobra decyzja burmistrza Łowicza, w przeciwieństwie do jego odpowiednika ze Skierniewic, który zamknął na amen miejskie targowisko i mimo apelu ministra Ardanowskiego jakoś nie ma ochoty ponownie zezwolić na targowy handel warzywami i owocami. W ubiegły piątek trafiłem na puste targowisko w tychże Skierniewicach, gdzie z towarem przyjeżdżają także rolnicy z Łowickiego (głównie Bednary i okolice), za to pod marketami (do których nie wchodziłem) pełno samochodów, a więc zapewne i kupujących.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.