Z ogromnym zainteresowaniem dzieci zgromadzone w Szkole Podstawowej w Kocierzewie Południowym obejrzały dzisiaj, 10 maja, przedstawienie w wykonaniu amatorskiego Teatru Lalek z Litwy.

W tłumaczeniu na język polski nosiło ono tytuł „Głupia gąska”, zaś zostało wykonane w języku rosyjskim z tłumaczeniem wicedyrektor szkoły Ewy Zagórowicz. Tytułowa gęś okazał się być głupią, ponieważ zazdrościła wszystkim ptakom urody, dlatego zamieniała się z nimi, np. z pawiem na ogon, z bocianem na długie nogi, a z pelikanem na dziób. W efekcie wyglądała bardzo dziwnie, dlatego postanowiła pozostać sobą i wrócić do dawnego wyglądu.

Było to jubileuszowe, 150. wystawienie bajki pt. „Głupia gąska” według W. Sutiejewa w wykonaniu trzyosobowego teatru ČIZ ir LĖLĖS z Litwy, działającego już 19 lat. Panie samodzielnie wytwarzają lalki i opracowują scenariusze swoich przedstawień dla dzieci w oparciu o znane bajki. Delegacja wraz ze swoją starościną Dalią Januliene przebywa w naszych stronach już od środy 8 maja. O kulisach tej wizyty przeczytasz w najbliższym numerze Nowego Łowiczanina, 16 maja.

1 komentarz

  1. Jak niewiele potrzeba do dobrej sztuki. Pomysł i do dzieła

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.