25 młodych, głównie ze szkoły pijarskiej – klas VIII, gimnazjum i liceum, a także ze szkoły w Popowie, jest już obecnych na Polach Lednickich. Wyjechali z Łowicza ze Starego Rynku o 6 rano, wrócą nad ranem jutro.

Doroczne spotkanie młodych na Lednicy jest w tym roku organizowane pod hasłem: “Wiesz, że Cię kocham”. Były już tańce lednickie, modlitwy, wyświetlono filmy, będzie nauczanie, koncert, adoracja, przesłanie od papieża Franciszka i na koniec osobisty wybór Chrystusa.
Wyróżnikiem tegorocznego spotkania jest to, że kilkadziesiąt tysięcy młodych, którzy tam są zgromadzeni, będzie się szczególnie modlić za kapłanów.

5 komentarzy

 1. Apostoł Epistoł

  Polecam jeszcze mój hit nad hitami. Książeczkę sprzed lat napisaną przez ks. Tymoteusza. Taka mała, czerwona. Autor to biskup Zawitkowski, występujący jako ks. Tymoteusz. Znany miłośnik samego siebie. W zasadzie fan samego siebie. Napisał on wtedy szereg ciekawych bzdur (oksymoron zamierzony), ale na przód wysuwa się modlitwa w związku z oglądaniem telewizji. Szczerze polecam. Miałem tę książeczkę znać przed komunią. Szkoda, że sam autor, pomimo tęgiego intelektu, nie zaniechał kilku publikacji. Chyba, że czynił dobro humorem, tu barwa dla mistrza.

 2. Apostoł Epistoł

  No i oczywiście największy dogmat z Wielkanocy. Mamy Trójcę (podobno), zatem jak rozumiem Bóg zabił sam siebie na krzyżu, żeby samego siebie przekonać, że trzeba odkupić grzesznych ludzi, chociaż jako wszechwiedzący miał świadomość, że to nic nie da i świat będzie jeszcze gorszy. Dla mnie bomba. Podobnie jak wiedza młodzieży o religii. Uczą się jej od przedszkola, a jak maturzystę zapytałem co to credo, zamilkł. Tak samo jak zapytałem co oznacza tekst w piosence Wilków sprzed lat “eli lama sabachtani”. Szanuję prawdziwych wiernych, reszta to cyrk.

 3. Apostoł Epistoł

  Piękne hasło “Wiesz, że Cię kocham”. W Biblii każdy, kto inaczej myśli kończy marnie. Jak nie potop, to zaraza, albo inne potworności. Ciekawa jest np. historia Elizeusza. Dzieci krzyczały do niego “łysy”, on pomodlił się do Pana, ten zesłał niedźwiedzie, misie zagryzły dzieci. Koniec. Prawda, że ładne? Oczywiście Kościół napisał setki stron, żeby wytłumaczyć Biblię, ale efekt chyba marny. Widziałem kiedyś w Hiszpanii monstrancję wysoką na około 1,8m. Wykonano ją ze złota okupionego krwią Azteków. Oj Panie Boże jak my wiemy, że nas kochasz, niemal do krwi. Ha ha ha.

 4. Smok wawelski

  To jakiś nie świadomy co nic nie poczytał o Watykanie i o Degolano arcyzboku co by prawie świętym się został.

 5. a co to za rabin na tym zdjęciu na pierwszym planie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.