Ekipa TVN gości dzisiaj, 1 października w szpitalu w Łowiczu. Tematem, który przyciągnął dziennikarzy tej stacji są stypendia, które powiat łowicki chce ufundować studentom VI roku medycyny, którzy po zdobyciu dyplomu podejmą pracę w naszym szpitalu na co najmniej 3 lata. Informacje o stypendiach pojawią się w blokach informacyjnych TVN.

Warto przypomnieć, że stypendium w wysokości 2.000 zł brutto powiat chce przyznać 2 studentom ostatniego roku studiów na kierunku lekarskim. Będzie ono wypłacane przez 12 miesięcy – od 1 października tego roku do 30 września 2020 r. Warunkiem otrzymania go jest podpisanie stosownej umowy oraz podjęcie pracy na oddziale pediatrycznymi lub internistycznym.

Termin zgłaszania kandydatów upływa w piątek, 4 października. W poniedziałek, 7 października komisja stypendialna przeprowadzi z nimi rozmowy, których wynik będzie znany do 9 października.

Dyrekcja szpitala, a także kierujący oddziałami liczą na to, że stypendia pomogą odmłodzić kadrę i zatrudnić lekarzy rezydentów.

9 komentarzy

 1. ……dobrze wie że na 6 roku z jej miejscowości 4 dziewczyny ,w tym 1 jest bratanicą………🤔

 2. zenda kasiorka trwa

 3. Brawo Powiat

 4. Haha, teraz to młodych lekarzy potrzeba, a to efekt trzymania miejsc dla swoich dzieci przez stara kadrę. No cóż dzieci nie chcą to pracować i jest efekt. Powiat funduje stypendia dla zdolnych studentów w różnych kierunkach min. medycyna. A co miasto i włodarze, stawiają na sport i tylko sportowcy maja szanse na stypendia. Z całym szacunkiem dla sportowców i ich wysiłku, nijak to sie ma do nauki lekarza.
  6lat studiów i kolejne lata aby pracować w pełni wiedzy!
  Burmistrz i jego zastępca chce nas leczyć sportem, aby nie musieli korzystać z tej formy.

 5. Zobaczcie jak np Gdynia ściąga młodych lekarzy 50 chętnych na 1 miejsce

 6. śmieszna stawka

 7. Do KJK – nie wie Pan jak odmłodzić Łowicz? Może wystarczy pomyśleć i wesprzeć młodych ludzi z inicjatywą. Stypendia dla młodych lekarzy to jak widać interesujący pomysł. Proszę pamiętać, że młodzi i zaradni ludzie nie chcą jałmużny, ale jak mają w Łowiczu m/kw mieszkania za 5500 zł, to zmykają stąd. Jeśli młodzi zaradni robią karierę w Warszawie, a u nas mają tylko 20 miejsc w żłobku, to tez stąd wyjeżdżają. Wreszcie jak nie mają się jak dostać PKP do Warszawy, to również zabierają się z Łowicza. TAK MOŻNA ODMŁODZIĆ ŁOWICZ – POTRZEBNE JEST ODWAGA I INICJATYWA

 8. Bardzo dobry pomysł. To się właśnie nazywa zaradność i inicjatywa, a nie tylko lamentowanie.

  • Dyrekcja szpitala to m.in p.Tymoschuk więc zastanówcie się dla kogo będę te stypendia i kto będzie później tymi lekarzami?! O zgrozo jak najdalej od tego szpitala. Jak myślicie dlaczego p.Skrzydlewska zakład pogrzebowy buduje akurat w Łowiczu?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.