W dniu Narodowego Święta Niepodległości – w tym roku wyjątkowego, bo przypadającego w 100. rocznicę odzyskania niepodległości – nie zabraknie wydarzeń, w których warto będzie w Łowiczu uczestniczyć.

Już w przeddzień święta, w sobotę 10 listopada o godz. 13 na Nowym Rynku w Łowiczu odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem „Architekci Niepodległej”. Trwać będzie do godz. 17.45. W jego programie zaplanowano m.in. występy uczniów z SP 7 w Łowiczu, zespołów Koderki i Ksinzoki, Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy, wspólne śpiewanie „Pierwszej brygady” czy pozowanie do pamiątkowego zdjęcia.

Będzie też pokaz sprzętu wojskowego, poczęstunek grochówką, pokaz laserowy o twórcach polskiej niepodległości oraz defilada.

W niedzielę, 11 listopada z kościoła Świętego Ducha o godz. 10 wyruszy tradycyjna procesja z relikwiami św. Wiktorii, aby przed południem dość na Stary Rynek. Tutaj – jak co roku – odprawiona będzie modlitwa za miasto, diecezję i ojczyzna, udzielone błogosławieństwo relikwiami świętej. Poświęcony zostanie również Dzwon Niepodległości – Victoria, który odtąd będzie rozbrzmiewać z dzwonnicy.

O dzwonie piszmy obszernie w najnowszym Nowym Łowiczaninie. Około południa, prawdopodobnie tuż przed mszą św. w katedrze (planowana jest o godz. 12) uczestnicy zgromadzenia – tak jak w całej Polsce – zaśpiewają hymn.

Także 11 listopada o godz. 17. Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu zapraszają na spektakl „Nie ma wolności bez niepodległości”.

Komentowanie nie jest możliwe.