Wydawać się może, że remis 3:3 to niezły wynik, ale nie dla Pelikana-2006 Łowicz. Podopieczni trenera Marcina Rychlewskiego walczą o awans do I ligi, a remis w meczu 11. kolejki II ligi wojewódzkiej młodzików D1 z MKP Boruta Zgierz może to udaremnić.

Każdy punkt dla biało-zielonych z rocznika 2006 jest obecnie bardzo cenny i remis  w meczu z zespołem potencjalnie słabszym jest rozpatrywany w kategorii straty.

Nie wszystko w tym spotkaniu było zależne od łowiczan, ale dwie bramki z całą pewnością padły po ich błędach. Rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 2. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Jana Pietrzaka. W 20. minucie padła bramka wyrównująca i wynik 1:1 zakończył pierwszą połowę meczu.

W drugiej odsłonie Pelikan szybko nadrobił straty. W odstępie dwóch minut padły dwie kolejne bramki, obie za sprawą Szymona Ambroziaka. Łowiczanie nie potrafili jednak utrzymać wypracowanej przewagi. Już siedem minut później rywal wprowadził piłkę do bramki Pawła Kozaneckiego, a po upływie dziesięciu kolejnych ponownie nastąpił remis. Czasu na kolejne akcje, które mogły odmienić wynik już praktycznie nie było.

– Szkoda straconych punktów. Jedna z bramek Zgierza została zdobyta po bardzo wyraźnym spalonym, a dwie pozostałe po fatalnych błędach. Zwycięstwo wymknęło nam się w ostatniej minucie meczu. Niestety, ale ten remis może przekreślić nasze szanse na awans – podsumował trener Rychlewski.

11. kolejka II liga wojewódzkiej młodzików D1:
MUKS Pelikan-2006 Łowicz – MKP Boruta Zgierz 3:3 (1:1); br.: Jan Pietrzak (2), Szymon Ambroziak (36) i  Szymon Ambroziak (38) – Błażej Kubuszkajtys (20), Jakub Grabarczyk (45) i Maksymilian Janicki (58).
Pelikan-2006: Paweł Kozanecki – Oliwier Boczkowski, Maksymilian Czeczko, Szymon Kosmowski – Szymon Ambroziak, Jakub Rychlewski, Jakub Stasiak, Kacper Stępniewski – Kacper Adamczyk, Jan Pietrzak. Na zmiany wchodzili: Wojciech Białas, Dawid Przybysz, Dawid Jagóra i Mikołaj Grzejszczak.

AKS SMS Łódź – UKS APN Piotrków Trybunalski 4:1
GKS Bełchatów SA – Łódzka Akademia Futbolu Łódź 3:1
AP UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki – RAP Radomsko 0:1

1. AKS SMS Łódź (1) 11 26 26-7
2. GKS Bełchatów SA (2) 11 22 31-15
3. UKS APN Piotrków Trybunalski (3) 11 18 16-17
4. MUKS Pelikan-2006 Łowicz (4) 11 17 28-22