Trwają prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach. Obliczona na 2 lata inwestycja dotowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Właściciel firmy PUH Marek Szpruch ze Zgierza, która wygrała ogłoszony przez gminę Stryków przetarg ocenia, że wyznaczony na 20 sierpnia termin zakończenia pierwszego etapu robót, jeśli przerw w realizacji nie wymusi pogoda, zostanie dotrzymany. 

Wykonawca zapowiada również, że jeszcze w tym roku postara się uporać z częścią prac zapisanych w drugim etapie, a związanych z gruntowymi pompami ciepła. Jeśli warunki pogodowe będą ku temu sprzyjające, w tym roku na terenie przyległym do szkolnego boiska wykonane zostaną 34 odwierty. W zakres drugiego etapu inwestycji wchodzi również instalacja fotowoltaiczna, której moduły zainstalowane zostaną na dachu sali gimnastycznej. Ostateczny termin zakończenia inwestycji wyznaczono na  20 sierpnia 2019 roku. Koszt całości to 2.445.240 zł.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Do 2020 roku na terenie miasta i gminy Stryków termomodernizacją objęte zostanie 10 budynków, z których część, m.in. SP 1 w Niesułkowie i SP 1 w Strykowie już ją przeszła.  Całość przedsięwzięcia oszacowano na ponad 7,4 mln zł, z czego unijna dotacja pokrywa blisko 85%. 

Więcej na ten temat w najbliższym gazetowym wydaniu WG. 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.