Zbliża się 16. odsłona festiwalu Tipes Topes. W ciągu dwóch wieczorów, 23 i 24 listopada czekają nas dwa koncerty i klimatyczne spotkanie w galerii na strychu ŁOK z Janem Błaszczakiem, autorem książki „The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side”, na które wstęp będzie bezpłatny.

Odbędzie się ono w sobotę 24 listopada o godz. 17.

Książka „The Dom. Nowojorska bohema na polskim Lower East Side”, o której Jan Błaszczak opowie w galerii na strychu ŁOK jest podróżą w głąb lat 60. Mało kto wie, że Stanley Tolkin, który z powodzeniem prowadził klub The Dom w dzielnicy Manhattanu, był Polakiem. A gościłam w nim śmietanka nowojorskiej bohemy, np. swoje filmy wyświetlał Andy Warhol.

Jeszcze tego samego dnia, w sobotę o godz. 20 w klubie HopKultura wystąpi kolektyw artystyczny Rito (w języku esperanto znaczy – obrzęd, rytuał). Wykują muzykę transową, medytacyjną, czasem eksperymentalną, której fundamentem są emocje i energia.

Dzień wcześniej, w piątek 23 listopada o godz. 20 w klubie Hop Kultura wystąpi Marcin Świetlicki i Zgniłość. Zespół wyruszył w trasę po Polsce promującą płytę „Siedmiościan”, w nagraniach do której gościnnie wystąpili legendarny trębacz Antoni Ziut Gralak oraz popularna aktorka i germanistka Julia Kamińska.

Udział w spotkaniu z Jan Błaszczakiem jest bezpłatny, natomiast bilety na koncerty można kupić w cenie: 15 zł przedsprzedaż i 20 zł w dniu wydarzenia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.