Wczoraj, 5 sierpnia w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Łowiczu otwarte zostały oferty złożone do przetargu na remont elewacji kamienicy pod numerem 12 przy ul. Tkaczew. Niestety jedyna złożona oferta jest o ponad 300 tys. zł droższa niż przewidywano.

Kamienica przy ul. Tkaczew 12. fot. tb

O kamienicy pisaliśmy kilka tygodni temu, gdy z jej elewacji wprost na chodnik przy ul. Tkaczew zaczęły odpadać fragmenty tynku i sztukaterii. ZGM zareagował szybko, założył na wysokości drugiej kondygnacji „balkon”, który chroni pieszych przed odłamkami i głosił przetarg na remont elewacji, przeznaczając na ten cel 614 tys. zł.

W pierwszym przetargu wpłynęła jedna oferta na nieco ponad 1 mln zł, w drugim także jedna i niewiele tańsza – 950 tys. zł. Trwa jej analizowanie, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale nie wykluczone, że zakład unieważni postępowanie i ogłosi trzeci przetarg.

13 komentarzy

 1. za muralem

  Mural na tą wielką ścianę!

 2. mysle że jest z pod Barana:)

 3. Jak mi się psuje

  Jak mi się psuje dom, to naprawiam z własnych pieniędzy. potem szanuję to co mam. Tutaj jak wiedzę klasyka gatunku. Gawiedź mieszka, nie szanuje, czasem dewastuje, potem wyciąga łapę i krzyczy daj, zrób. UM bierze więc naszą forsę (podatki) i robi dobrze gawiedzi, żeby ta nadal mogła użytkować jak dotąd. A czy gawiedź nie może wziąć kredytu nie na BIG TV tylko jak normalni ludzie na remont, nawet wspólny? Miasto da trochę i gawiedź trochę. Może potem będzie szanować co ma.

  • ale Ty przygłupie czynszu nie płacisz a oni płacą!!! zamien sie z nimi bedziesz miał lepiej!!!

   • Beeeeeearan:)

   • Jak mi sie psuje

    Płacę podatek od nieruchomości. W centrum Łowicza za całą kamienicę, istotnie mniejszą niż Tkaczew12, wychodzi 2000 zł rocznie. Nie chcę się zamieniać, bo lubię pracować i dbać o swoje. Gawiedź nie dba, bo na to nie zarobiła. Państwo albo miasto dało, to się qrna ma. Ile gawiedź płaci tego czynszu? Jak znam realia Łowicza, to pewnie tyle, że nie starcza nawet na pokrycie bieżących kosztów, a co dopiero remonty. Miałem kiedyś lokatorów, to wiem jak to jest. Wymagania pod sufit a czynszu tyle co kot napłakał.

   • gosciówa

    wszyscy placa czynsz? Ooo!

  • Jakiego znaku jesteś szlachcicu,bo widzę że mało kto dorasta Ci do pięt?

   • Jak mi sie psuje

    Znaku – ciężka praca. Jedyny słuszny. Gawiedź ma inne znaki. Każdy wedle wyboru. Może niech miasto, zamiast wydawać kasę z podatków na gawiedź, da tym ludziom mieszkania w budynku Tkaczew12 na własność i niech oni zawiążą wspólnotę mieszkaniową, powołają sobie zarząd i niech dbają o swoje za swoje. Miasto ewentualnie może jakoś pomóc. O swoje się dba inaczej. Ciekawe też jaki czynsz ustaliłby taki zarząd. Pewnie istotnie wyższy nić obecnie.

   • Jak mi sie psuje

    Znaku – ciężka praca. Rodowe zawołanie – pracować, zarabiać nie wyciągać od innych, nie żyć na koszt państwa. Tak przy okazji ww. wpisów – ile Wy tam tego czynszu płacicie? Coś mi się wydaje, że suma wpłat nie wystarcza nawet na bieżące koszty.

   • Jak mi się psuje

    Szlachcicem nie jestem. Znak mam prosty – ciężka praca. Gdy zacząłem zarabiać jako 19stlatek, zacząłem też odkładać. Na studia, na dom. Później wziąłem kredyt hipoteczny. Dzisiaj codziennie zasuwam, żeby utrzymać dom, rodzinę i nauczyć mojej dzieci szacunku do pracy i samodzielności. Polecam każdemu. Co do czynszu płaconego pod adresem Tkaczew 12. Ile jest tego czynszu łącznie? Pewnie nie wystarcza nawet na bieżące opłaty.

 4. z tymi nazwami Tkaczew to bajzel jak byk

 5. To wreszcie Tkaczew 12 czy Tkaczew 13?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.