Wczoraj, 5 sierpnia w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Łowiczu otwarte zostały oferty złożone do przetargu na remont elewacji kamienicy pod numerem 12 przy ul. Tkaczew. Niestety jedyna złożona oferta jest o ponad 300 tys. zł droższa niż przewidywano.

Kamienica przy ul. Tkaczew 12. fot. tb

O kamienicy pisaliśmy kilka tygodni temu, gdy z jej elewacji wprost na chodnik przy ul. Tkaczew zaczęły odpadać fragmenty tynku i sztukaterii. ZGM zareagował szybko, założył na wysokości drugiej kondygnacji „balkon”, który chroni pieszych przed odłamkami i głosił przetarg na remont elewacji, przeznaczając na ten cel 614 tys. zł.

W pierwszym przetargu wpłynęła jedna oferta na nieco ponad 1 mln zł, w drugim także jedna i niewiele tańsza – 950 tys. zł. Trwa jej analizowanie, ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale nie wykluczone, że zakład unieważni postępowanie i ogłosi trzeci przetarg.

11 komentarzy

 1. za muralem

  Mural na tą wielką ścianę!

 2. mysle że jest z pod Barana:)

 3. Jak mi się psuje

  Jak mi się psuje dom, to naprawiam z własnych pieniędzy. potem szanuję to co mam. Tutaj jak wiedzę klasyka gatunku. Gawiedź mieszka, nie szanuje, czasem dewastuje, potem wyciąga łapę i krzyczy daj, zrób. UM bierze więc naszą forsę (podatki) i robi dobrze gawiedzi, żeby ta nadal mogła użytkować jak dotąd. A czy gawiedź nie może wziąć kredytu nie na BIG TV tylko jak normalni ludzie na remont, nawet wspólny? Miasto da trochę i gawiedź trochę. Może potem będzie szanować co ma.

  • ale Ty przygłupie czynszu nie płacisz a oni płacą!!! zamien sie z nimi bedziesz miał lepiej!!!

  • Jakiego znaku jesteś szlachcicu,bo widzę że mało kto dorasta Ci do pięt?

   • Jak mi sie psuje

    Znaku – ciężka praca. Rodowe zawołanie – pracować, zarabiać nie wyciągać od innych, nie żyć na koszt państwa. Tak przy okazji ww. wpisów – ile Wy tam tego czynszu płacicie? Coś mi się wydaje, że suma wpłat nie wystarcza nawet na bieżące koszty.

   • Jak mi się psuje

    Szlachcicem nie jestem. Znak mam prosty – ciężka praca. Gdy zacząłem zarabiać jako 19stlatek, zacząłem też odkładać. Na studia, na dom. Później wziąłem kredyt hipoteczny. Dzisiaj codziennie zasuwam, żeby utrzymać dom, rodzinę i nauczyć mojej dzieci szacunku do pracy i samodzielności. Polecam każdemu. Co do czynszu płaconego pod adresem Tkaczew 12. Ile jest tego czynszu łącznie? Pewnie nie wystarcza nawet na bieżące opłaty.

 4. z tymi nazwami Tkaczew to bajzel jak byk

 5. To wreszcie Tkaczew 12 czy Tkaczew 13?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.