Ponad 100 dzieci, członków zespołów ludowych „Koderki” i „Kocierzewiacy” wystąpiło dzisiaj, 28 stycznia, podczas koncertu noworocznego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego przy ul. Ułańskiej w Łowiczu. 

Był to pierwszy koncert z cyklu „Koderki i goście”. Na scenie najpierw prezentowali się goście, czyli Dziecięcy Zespół Ludowy „Kocierzewiacy”, a po nich kolejno wszystkie trzy sekcje Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu Ludowego „Koderki”. Najstarsza grupa „gospodarzy” wykonała premierowo program Beskidu Śląskiego. Szczególnie zachwycali w nim chłopcy, od których energiczna choreografia wymagała dużej sprawności fizycznej.

Mimo, że członkowie obu zespołów są rówieśnikami i wywodzą się z Ziemi Łowickiej, to był ich dopiero pierwszy wspólny koncert. Na finał razem zaśpiewali kolędy, a pośród nich także tę pt. „Betlejemski i łowicki” z tekstem bp seniora Józefa Zawitkowskiego, czym sprawili mu dużą radość. Na zakończenie Katarzyna Polak, choreograf obu zespołów i kierownik „Koderek” dziękowała za współpracę instruktorom, muzykom, dzieciom i ich rodzicom. 

Oba zespoły wystąpiły z towarzyszeniem kapel ludowych. Koncert obejrzała bardzo licznie zgromadzona publiczność, na której zasiedli głównie rodzice i bliscy dzieci z zespołów. 

2 komentarze

  1. Koncert Koderek oraz Kocierzewiaków wspaniały tylko miejsca prezentacji słabe – sala gimnastyczna 🙁
    Zespoły prezentujący tak doskonały kunszt taneczny i wokalny powinny występować w godniejszych miejscach np. scenie w ŁOK.

  2. Wspaniały Koncert!!! wyrazy uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego występu ale największe dla p. Katarzyny Polak.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.