Słoneczna pogoda zachęciła mieszkańców Głowna do skorzystania z opcji zakupów na targowisku. Większość z nich nie stosuje się jednak do zasad wprowadzonych przez zarządcę, dlatego niewykluczone, że wkrótce obiekt znów zostanie zamknięty.

Przypomnijmy, że Targowisko Miejskie w Głownie po dłuższej przerwie uruchomiono w miniony wtorek – 12 maja. Choć w praktyce różnie było ze stosowaniem się do wprowadzonych w tym miejscu obostrzeń, liczba kupujących nie wymagała wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń, m.in. regulacji komunikacji czy ograniczania ruchu. Wszystko zmieniło się dziś, 15 maja, kiedy pogoda bardziej zachęca do wyjścia z domu, a wiadomość o ponownym otwarciu rynku dotarła do większej liczby osób.

Rzeczywiście, kiedy na miejscu pojawił się nasz reporter większość kupujących stosowała się jedynie do powszechnego obowiązku noszenia maseczek ochronnych. O zachowaniu odległości od innych, przestrzegania konieczności wejścia jedną bramą, a wyjścia drugą nie było mowy. W pewnym momencie, z uwagi na tłum, główna brama wejściowa została zamknięta.

– Niewielu ludzi stosuje się do wprowadzonych zasad, dlatego rozważamy ponowne zamknięcie targowiska. W sytuacji, gdy w Głownie notuje się kolejne zakażenia i w całym powiecie jest ich najwięcej to jedyna decyzja, która wydaje się rozsądna – powiedział nam Jacek Skwierczyński, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunalnego w Głownie, będącego zarządcą targowiska.

Czytaj także:

Targowisko w Głownie już działa

Targowisko w Głownie ruszy we wtorek

Sprzedaż płodów rolnych w Głownie możliwa, pomimo zamkniętego targowiska

 

Targowisko w Głownie zamknięte do odwołania

13 komentarzy

 1. Ludzie to jednak barany,rzucili sie jak na przeceny w biedrze. Stoja w tychkolejkach by zaoszczedzic z 2 zlote wmawiajac sobie ze jest eko i polskie. Zal mi was psychole,ale cociaz mam co komentowac i zawsze ktos sie oburzy. Z gory odpowiadam hejterom- mozecie mi possac.

 2. Czytelnik

  Wrócić do opłat za wejście.Kiedyś jak się jechało np. na ŁKS to się płaciło

 3. Andrzej*

  To w Łowiczu są chyba mniejsze tłumy.Dlaczego sprzedawcy tak blisko siebie rozstawiali towary,brak odległości między stoiskami skutkowało takim tłokiem

  • bo wszyscy maja tam swoje miejsca i placa kupe kasy za rezerwacje ,wiec gdzie maja stawiac??czyli twoim zdaniem tlok jest wina sprzedawcow tak? ciekawe

 4. Skoro nie dba się o ład i porządek, to najprościej jest zamknąć. A Polak wiadomo-dasz palec, to zechla rękę.

 5. Podoba mi się to, również bez maseczek powinni chodzić. Nie dajmy się omamić największej bujdzie od lat.

 6. Dokładnie tragedia . Ale dlaczego osoba która stoi przy bramie głównej pozwoliła żeby tyle ludzi weszło. Powinni mieć jakieś ,, bilecik ,, czy coś podobnego i dawać tym co wchodzą i kolejna osoba odbierala by to przy bramie wyjściowej. Oczywiście z ograniczeniem na zakupy np 40 minut żeby nie blokować innych. Ustalić ile osób może wejść jedno razowo 30 czy 40 . MASAKRA

 7. Ludzie to jednak nie moja rozumu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.