Tradycyjnie już w okresie przygotowawczym jednym ze sparingpartnerów Pelikana jest MKS Kutno. Poprzedni, letni test-mecz ekipa z grodu nad Ochnią wygrała u siebie 2:1, teraz pokonała na sztucznej trawie stadionu OSiR przy ul. Jana Pawła II 3 biało-zielonych 2:0. Mówi się, że wynik w meczu kontrolnym nie jest najważniejszy, ale na pewno niepokoić może fatalna skuteczność łowiczan. Sytuacji nie brakowało, ale nikomu nie udało się nowego doświadczonego golkipera z Kutna – Jakuba Skrzypca.

Pierwszą bramkę już w 7. minucie zdobył zresztą łowiczanin, tyle tylko, że ten grający od kilku lat w MKS. Sylwester Płacheta popisał się ładnym strzałem, udowadniając raz jeszcze, że możliwości ma nieprzeciętne. Wynik meczu technicznym uderzeniem z spoza pola karnego ustalił w 77. minucie Rafał Jankowski. Przypomnijmy, że ten sam piłkarz był autorem obu goli dla kutnowskiej ekipy w lipcowym pojedynku. Zresztą „znajomych” w tym meczu nie brakowało. W ekipie przeciwnej dobrze zaprezentowali się także inni piłkarze, którzy mają za sobą występy nad Bzurą. Kibicom Pelikana przypomnieli się Przemysław Michalski, Rafał Kubiak i Łukasz Znyk, a także pochodzący z Bielaw Maciej Rutkowski.

Paweł A. Doliński

 

 

Pelikan Łowicz – MKS Kutno 0:2 (0:1)

0:1 – Sylwester Płacheta (7), 0:2 – Rafał Jankowski (77).

Pelikan: Sabela (80 Kocemba) – Domińczak, Gołka, Gawlik, Marcinkiewicz – Wyszogrodzki (75 Pomianowski), Gamla (46 Łakomy), Łochowski (75 Kosiorek), Adamczyk – Solecki (65 Jakóbiak), Kowalczyk (65 Rosiak).

MKS: Skrzypiec – Grzybowski (60 Rutkowski), Michalski (65 Kaczor), Dopierała, Kowalczyk – Mroch (46 Mensah), Kubiak (46 Znyk), Mazurkiewicz, Sobczak – Płacheta, Jankowski.

(pawel.dolinski@lowiczanin.info)

Komentowanie nie jest możliwe.