Obszerny parking przy Dworcu Głównym PKP w Łowiczu, mający być za kilka dni otwartym, już cieszy oczy, podobnie jak prowadząca doń przebudowana ul. Dworcowa. Szkoda, że projektanci przewidzieli dwa rozwiązania, które – można się obawiać – będą powodem do narzekań ze strony podróżnych.

Miejsce na „kiss and ride” ma być w zatoczce widocznej w głębi. Fot. Wojciech Waligórski

Pierwsze to umiejscowienie przystanku autobusowego MZK dosłownie przed schodami wiodącymi do dworcowej poczekalni. To miejsce dużo bardziej przydałoby się kierowcom „podrzucającym” krewnych czy przyjaciół na dworzec, często w pośpiechu, na ostatnią chwilę. Ludzie i tak będą z tego miejsca korzystali, konflikty z kierowcami autobusów wydają się nieuniknione. Drugi mankament, to zbyt mała – wydaje się – ilość zadaszonych wiat na rowery. Więcej o tym w artykule w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Przed samym dworcem przewidziano tylko przystanek autobusowy. Fot. Wojciech Waligórski

Czy uważasz, że monitoring wizyjny na dużym, nowym parkingu przy dworcu oraz w okolicach dworca PKP Łowicz Główny jest potrzebny?

Loading ... Loading ...

3 komentarze

  1. Problem polega na tym, że ani projektant ani nikt z przedstawicieli inwestora tamtędy nie chodzi. Na desce kreślarskiej wszystko się zgadza. Do tej pory wszystko było dobrze. Wystarczyło wyremontować podjazd, wprowadzić zakaz dłuższego postoju; autobusom to nie przeszkadzało. A tak wylano dziecko z kąpielą. Zabrakło komuś zwykłej wyobraźni i logiki.

  2. ASKSIĘŻAK

    Również przejścia dla pieszych w rejonie dworca PKP zostały wyznaczone nie tak jak ukształtowane od dawna ścieżki czy alejki dla pieszych. Obawiam się, że ludzie i tak będą chodzić “po swojemu”, zamiast nadrabiać drogi – bo tak sobie umyślił jakiś projektant.

  3. Panie redaktorze dobre uwagi, ta wysypka była usytuowana niefortunnie i powielono ten blad, prosze o poruszenie tematu namawiania do bojkotu produktow grupy spozywczej MASPEX, ktora ma w Łowiczu zakład i produkuje produkt marki ŁOWICZ. Wielu posłów PIS i prawicowe media zachęcają zeby nie kupowac polkich produktow Tymbark ŁOWICZ Włockawek Kotlin tylko dlatego ze jesli ktos kupi tymbarka z gazeta wyborcza to ma 50 gr znizki

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.