Zła passa UMKS Księżak-2000 Łowicz trwa. W meczu 7. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów starszych U20 zespół trenera Przemysława Tradeckiego został pokonany przez Twarde Pierniki Toruń 47:103.

Nie mogą wyjść z impasu juniorzy Księżaka. Kolejny mecz przegrywają i to znaczną różnicą punktów. Pierwsza kwarta spotkania z gospodarzami okazała się totalną porażką, jakby pierwszy raz wyszli na parkiet. Wynik 29:6 jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Wprawdzie w każdej następnej radzili sobie coraz lepiej, ale nie można powiedzieć, że byli równorzędnym partnerem do gry. Zespół z Torunia dominował na parkiecie w każdym elemencie gry i zasłużenie wygrał to spotkanie.

– Byliśmy po prostu słabszą drużyną w tym meczu. Przeciwnicy zaczęli bardzo agresywnie bronić, a my pogubiliśmy się w przeprowadzaniu piłek. Brakowało też dwóch zawodników, ponieważ po kontuzji nie wrócił jeszcze Andrzej Górniak i Stanisław Górniak, a Kacper Dudek zagrał jedynie kilka minut. To nie był nasz dzień… – ocenił trener Mateusz Gładki, który zastąpił w tym meczu Tradeckiego.

7. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki juniorów starszych U20:
Twarde Pierniki Toruń UMKS Księżak-2000 Łowicz 103:47 (29:6, 24:10, 27:14, 23:17)
Księżak: Szymon Gładki 11 (1×3), Filip Firlej 11 (1×3), Adrian Kotlarski 10 (1×3), Arkadiusz Bazak 6 (1×3) i Michał Kuliński 2 oraz Kacper Pięta 5, Kacper Dudek 1, Wojciech Kucharek 1 i Maksym Branicki.
Najlepiej dla Torunia: Jakub Jagodziński 25 (3×3) i Kamil Krużyński 15.

ŁKS Szkoła Gortata Łódź – KKS Pro-Basket Kutno 97:62
Pauza: Enea Novum/Astoria Bydgoszcz.