Wysoką porażką zakończyli mecz 12. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zawodnicy Pelikana-2003/04 Łowicz. W sobotnim spotkaniu zespół trenera Pawła Kutkowskiego, pod nieobecność którego opiekę nad zespołem sprawował szkoleniowiec Jarosław Rachubiński, przegrali u siebie z ŁKS Łódź SA 0:6 (0:1).

Tylko w pierwszej połowie meczu biało-zieloni potrafili stawić czoła przeciwnikowi z Łodzi. Do 40. minuty nie padła żadna bramka i wszystko wyglądało naprawdę dobrze. Niestety ta sytuacja nieco zgubiła łowiczan i w końcu stracili bramkę.

Druga część spotkania wyglądała już zdecydowanie odmiennie. Całkowitą kontrolę nad grą przejął ŁKS, który konsekwentnie powiększał przewagę, a każda kolejna bramka odbierała zapał i motywację Pelikanowi. Efektem tego było pięć straconych goli. nie udało się również zdobyć żadnej…

– Dzielna postawa naszego zespołu w pierwszej części meczu. Bramka, która wpadała pod koniec wynikała trochę z niefrasobliwości i odpuszczenia zawodnikom w środku pola. Po przerwie, mimo zmian i próby atakowania ze strony łowickiego zespołu, jednak uwidaczniała się przewaga drużyny ŁKS. Porażka jest trochę za wysoka, ale myślę że zasłużona – opowiedział trener Rachubiński.

12. kolejka I liga wojewódzkiej juniorów młodszych B1:
KS Pelikan-2003/04 Łowicz ŁKS Łódź SA 0:6 (0:1); br.: Łukasz Włodarczyk (40), Wiktor Kościuk (52), Adrian Czypicki 3 (70, 78 i 83) i Jakub Marchwicki (72).
Pelikan-2003/04: Kacper Olesiński (65 Mikołaj Pietrzak) – Dominik Wróbel, Piotr Strycharski, Bartosz Wojciechowski, Krzysztof Kłos – Sebastian Kutkowski (65 Fabian Pliszka), Mateusz Motyl (46 Hubert Kania) – Jonatan Politowicz (70 Bartosz Tomaszkiewicz), Bartosz Wudkiewicz (60 Kacper Stępień), Marcel Wnuk (46 Wiktor Matyjas) – Krystian Kruk (46 Mateusz Kołaczyk).
Żółte kartki: Sebastian Kutkowski (2) – Pelikan oraz Michał Wąsowski – ŁKS.

LKS Ceramika Opoczno – GKS Bełchatów SA 0:5
MUKS Stal Niewiadów – Widzew Łódź SA 0:11
UKS SMS II Łódź – AKS SMS II Łódź 3:1

1. GKS Bełchatów SA (1) 12 33 57-8
2. ŁKS Łódź SA (2) 12 30 37-9
3. Widzew Łódź SA (3) 12 23 44-14