Czyżby miała nastąpić zmiana nazwy stacji Łowicz Główny po prostu na sam Łowicz? Na peronie 1 właśnie ustawiono gablotę na rozkład jazdy z taką nazwą stacji – zainteresował nas miłośnik kolei z Łowicza Daniel Pastenaci.

Nie będzie zmiany nazwy stacji Łowicz Główny
Nie będzie zmiany nazwy stacji Łowicz Główny

O to, czy faktycznie ma nastąpić taka zmiana, spytaliśmy przedstawiciela zleceniodawcy modernizacji stacji oraz linii kolejowej E20, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

– Nazwa „Łowicz” na tablicy informacyjnej, na peronie nr 1 stacji Łowicz Główny jest niepoprawna. Natychmiast poleciliśmy wykonawcy wymienić tablicę na nową z poprawną nazwą stacji – Łowicz Główny. Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi – odpisał Zbigniew Wolny z zespołu prasowego spółki.

Podziękowania te należą się czujnemu czytelnikowi.

Tablica z niewłaściwą nazwą stacji
Tablica z niewłaściwą nazwą stacji

10 komentarzy

 1. Pan Pastenałczi najwyraźniej nie ma co robić niech się za robotę weźmie!

 2. Temu pasjonatowi należy znaleźć zajęcie

 3. Hitem to był kierownik robót za czasów rozbiórki kładki. Najważniejsze było obklejenie terenu budowy zakazem fotografowania. Ale żeby zabezpieczyć właściwie teren budowy to gość nie miał zielonego pojęcia. W trakcie cięcia stalowej konstrukcji można było wyjść z budynku dworca wyjściem na pierwszym piętrze. Zamieszczę zaraz link do materiału video pokazujacy jak sokiści zadbali o bezpieczeństwo pasażerów! Brawo panowie bez rozumu.

 4. Przy takim tempie realizacji nie zdążą z całym zakresem robot do końca 2026 r. Ale najważniejsze że wygrało sie przetarg…
  Firma ma problem żeby skończyć układanie kostki na peronie nr 1… A co dopiero z układem torowym, LCSem, przejściem podziemnym… Hitem był projekt i realizacja sieci trakcyjnej! Brawo panowie z ul. Złotej.

 5. Brawo Daniel!

 6. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  No właśnie

 7. Cała ta modernizacja to jakaś pomyłka.