Komendant Chorągwi Łódzkiej ZHP hm. Natalia Patorska-Grzelewska wyznaczyła pwd Tomasza Fudałę na pełnomocnika komendanta ds. hufca, który poprowadzi go do czasu zjazdu i wyboru nowego komendanta.

Tomasz Fudała na obozie harcerskim w 2014 roku.

Tomasz Fudała w ostatniej komendzie Hufca Łowicz pełnił funkcję kwatermistrza (inaczej zajmował się majątkiem organizacji), jest instruktorem od 2008 roku, prowadził też 85. Łowicką Drużynę Starszoharcerską Carpe Diem.

Powołany pełnomocnik poprowadzi hufiec do zjazdu, w czasie którego zostanie wybrany nowy komendant. Termin zjazdu nie jest jeszcze ustalony, ale ze względu na okres letni, prawdopodobnie odbędzie się on we wrześniu.

Przypomnijmy, że 12 lipca z funkcji komendanta Hufca zrezygnował Michał Kordecki, który piastował ją drugą kadencję. Rezygnacja została przyjęta tego samego dnia przez komendanta Chorągwi (o jej złożeniu, jak i przyczynach, które miały na to wpływ poinformowaliśmy jako pierwsi w tekście pt. “Hufiec ZHP Łowicz bez komendanta”).

W najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina, w czwartek 19 lipca zamieścimy obszerny artykuł, w którym Michał Kordecki wyjaśni decyzję o rezygnacji z funkcji komendanta, odniesie się też do cytowanych w artykule prasowym Gazety Wyborczej fragmentów jego internetowych wypowiedzi na prywatnym koncie założonym na Twitterze.

Poruszymy też kwestię wolności w wyrażaniu przez niego prywatnych poglądów w internecie, jak i to czy zamieszczenie ich w artykule, wyrwanych z szerszego kontekstu, winno mieć wpływ na decyzję Komendy Chorągwi ZHP o zawieszeniu go w prawach członka ZHP.

Więcej na ten temat:

Hufiec ZHP Łowicz bez komendanta [aktualizacja]

13 komentarzy

 1. Szanowna redakcjo, nie wybielajcie tego człowieka. Tak ordynarnej osoby nie powinno być na tym stanowisku Chcecie wybielić jego słowa “o głupkach” wyrażonych w stosunku do swoich podopiecznych. Nazywanie prezydenta gnojkiem i inne jego wpisy nie zsługują na aprobatę , a na potępienie. A widzę z tego artykułu, że za czwartkowe wyjaśnienia byłego (na szczęscie) komendanta redakcja bedzie biła ogromne brawa!!!! Cieszę się , że ten Pan już nie “wychowuje” łowickich hacerzy i redakcja też powinna się cieszyć

 2. To co w Boga niewierzysz a w św mikołaja już tak ? W wigilie idąc za klasykiem bareją dzielisz się jajeczkiem itd.
  Płytko myślisz ale twój wybór.

 3. Niech młodzież chleje ćpa itd
  Za kilka lat będą wymarzonym elektoratem któremu tvn wyborcza itp będą mogły sterować jak marionetką.
  Dziś mieć swoje poglądy, wartości to idiotyzm ważne to co telewizja powie.

  • hahahpilkarzyki

   swoje poglady mozna wyrazac w spodob kulturalny – tak samo ja jako ateista powiem ze bog jest taki i owaki – zaraz bym mial prokurature na karku

 4. Wyborcza w akcji.
  To jest dziennikarstwo?
  Brak słów.
  Pewnie jakby klaskał za piciem na błoniach to by było ok.

  • hahahpilkarzyki

   wyborcza w akcji na modle naszego dziennika, tv piss radia maryja trwam etc – niesttey tak sie terza wygrywa 🙁 te pisssowskei media nei sa lepsze

 5. Harcerz nie maluje paznokci.

 6. Odważył się powiedzieć co myśli w liście o co niektórych osobach i co? Nie ma prawa do tego? A jeśli chodzi o pedały to co ręką naciskasz jak jedziesz rowerem? Wszystko zależy pod interpretacji -tu zostało to tak powiedziano by Go zniesławić. Zemsta i tyle bo dlaczego teraz takie “haki” są wyciągane , a nie wcześniej?

  • Możesz wyjaśnić za co ta zemsta? I czemu akurat teraz wyciągnięto te haki?

 7. “Co to jest pedał? Coś co musi być mocno naciskane butem.” Taki oto wpis na tweeterze zamieścił pan harcmistrz. Ani mniej ani więcej. Co tu można wyrwać i z jakiego kontekstu? Oczywiście nikt harcmistrzowi nie zabraniał wypowiadania swoich poglądów w sieci. Nikt mu tez nie zabrania obnoszenia się ze swoją grubiańskością, wulgarnością, nietolerancją i chamstwem. Tyle, że nie musi być z tym wszystkim komendantem hufca.
  Prawo harcerskie ZHP
  p. 4 Harcerz w każdym widzi bliźniego, a za brata uważa każdego innego harcerza.
  p. 5 Harcerz postępuje po rycersku.

  • hahahpilkarzyki

   dokladnie to opisalem – moze sobie takie rzeczy wypisywac bedac np orm-cem a nie komendantem harcerstwa. to tak jakbym ksiadz gral w porno a zakonnica byla prostytutka 🙂 – prywatnie of kos