Szanse na budowę wielofunkcyjnej sali przy ul. Kaliskiej w Łowiczu zmalały do minimum. Nadzieja, że taki obiekt może powstać zapaliła się w październiku ub. roku, krótko przed wyborami. Wtedy to Urząd Miejski ogłosił, że udało się pozyskać prawie 4 miliony złotych dofinansowania na budowę sali.

Tak to miało wyglądać.

Miała być nowoczesna, przyjazna środowisku, oszczędna w utrzymaniu i gwarantować blisko 350 miejsc siedzących, a do tego z wielkim parkingiem.

Inwestycja kosztować miała wprawdzie około 10 mln zł, ale dawała szansę na to, że w mieście mogłyby się odbywać koncerty czy inne przedsięwzięcia na które nie ma bazy.

Co zmieniło się od października i jaki ma to związek z modernizacją oczyszczalni ścieków i budową wiaduktu w sąsiedztwie dworca PKP Łowicz Główny – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina, który jest już w sprzedaży.

32 komentarze

 1. zabawa dalej trwa.

  Obiecane było wszystko co można było obiecać.
  Jedni za zorganizowanie kampanii wyborczej dostali ,,jedynki,, na listach do powiatu i sobie tam posiedzą przez 5 lat. A TO że z robili z ludzi idiotów to już inna sprawa. Widać w tym mieście za barszczyk i dobrą minę można wszystko.
  GDYBY NIE PRZEBUDOWA LINII KOLEJOWEJ przez PKP to w tym mieście dalej trwało by malowanie pasiaków na pasach, kupowanie palm za 17 tyś. bo tylko takie na ŁOWICZ włodarze mają pomysł.

 2. ,,Bez mieszkańców nie ma podatków, bez podatków nie ma rozwoju i dobrych warunków do życia, koło się zamyka,, DLATEGO JUZ NA NABLIŻSZEJ SESJI OPŁATA ŚMIECIOWA Z 10 NA 17 ZŁ.

 3. Co tam jakaś salka, oczyszczalnia itp …. obiecanego barszczu za 2zl nigdy ludzie nie ujrzeli a co dopiero takie inwestycje. Łączy nas Lowicz z kalinskim, cipinskim i słomą oszukali ludzi … setki obietnic a co z tego będzie? Chamskie popijawy na plazy ? Szkoda gadac , świntuchy i tyle.

 4. Może się wkońcu nauczą, że to nie widowisko i kultura sprawiają, że ludzie chcą gdzieś mieszkać.
  Bez mieszkańców nie ma podatków, bez podatków nie ma rozwoju i dobrych warunków do życia, koło się zamyka.

  Przez ostatnie 20 lat myśleli, że dobry artysta pop czy disco przykryje problemy ludzi, że wystarczy przypudrować miasto i byle do następnych wyborów.

 5. I tak kaliński was w ciula zrobił a wy głupcy na niego głosowaliście

 6. Idealna sytuacja, by przedstawić pojęcie “kiełbasa wyborcza”
  Spoko jest kaliński, spoko jest siewiera, spoko jest kosiorek – z małej litery to nie błąd, tylko wyraz braku szacunku

 7. I co na to łączy nas Łowicz??? Tak krzyczeli przed wyborami i co coraz większą zapaść miasta ale stołki maja w UM

 8. Kluczowe – ‘krótko przed wyborami’.
  Wystarczyło, żeby zgarnąć głosy kolejnych naiwnych kretynów.

 9. Ludzie mamy trzeciego Burmistrza, darmo nie będzie robił trza z czegoś zrezygnować, wszystko jasne.

 10. Spokojnie sala powstanie może za 5 lat, a może za 40 lat, albo wcale. Poczekajmy do następnych wyborów znowu będą obiecywać co tylko chcecie. To wszystko zależy na co jest “parcie”. To polityka na tym to polega. Mam rację czy nie?????

 11. Dobrze, że burmistrz nie jest z PIS. To by była tragedia dla miasta! Co prawda byłyby pieniądze, na oczyszczalnie, wiadukt i salę, co prawda nie byłoby zapaści finansowej, ale weżne że nie jest z PISem!!

  • dawny Łowiczak

   Ile jeszcze będziecie pisać, że obecny burmistrz nie ma nic wspólnego z pisem? Ile jeszcze? Czy wy pisowcy uważacie, że wszyscy mają tak krótką pamięć jak wy? A jak tam wycieczka do Warszawy na manifestację popierającą pisowski rząd?

 12. Widz bez biletu na Celińską

  Mamy 2 stadiony, 2 hale sportowe. Organizujemy imprezy sportowe, na których czasami tylko jest trochę więcej widzów. Równocześnie nieosiągalne są bilety na koncert Celińskiej w malutkim Feniksie. Dlaczego żadna z hal nie pełni funkcji mieszanej kulturalno-sportowej? Dlaczego występ kabaretu jest możliwy na hali, a Celińskiej nie? Przypominam, że w hali nr 1 grał Maanam, w latach 90-tych. Później chyba tylko Ich Troje i koniec. “Narodowy” ma i sport, kulturę i biznes, “Torwar” tak samo. Ogólnie jak ktoś buduje taki obiekt wykorzystuje go na wszelkie sposoby. U nas nie. Dlaczego?

 13. Cytując klasyka: A taka miała być piękna, amerykańska. Szkoda !

 14. No i już 6 mln chyba można w WPF przesunąć. Znajdą się kolejne sposoby, żeby albo obniżyć kwotę kredytu albo może nawet nie brać go w ogóle. Po co budować budynek klubowy Pelikana za kilka mln zł? Mamy inne potrzeby, a z Pelikana marny pożytek. W sumie to taka reanimacja trupa

 15. Żłobek , mieszkania dla młodych to powinno powstawać w tym smutnym mieście. Jeszcze trochę i sami emeryci będą po tym mieście chodzić. Ale o czym tu gadać

 16. A co z targowiskiem XXI wieku? Tez szanse stopnialy? Przed wyborami burmistrz biegal i obiecal tzw. gruszki na wierzbie

 17. No i powoli wylewa się prawda. Gratuluję naiwnym, którzy poparli upadek Łowicza w minionych wyborach.

 18. Najpierw NŁ wytknął salę, która powstanie, a reraz wytyka, że nie powstanie? Nic z tego nie rozumiem…

 19. Siedzące to już mamy. Przydałyby się stojące.