Wczoraj, 6 lutego, w godzinach popołudniowych odbyło się przesłuchanie sprawcy tragicznego wypadku pod Strykowem. 38-letni mieszkaniec Łodzi przyznał się do winy.

Miejsce wypadku, 4.02.2019r.

Potwierdziły się wstępne ustalenia policji w sprawie poniedziałkowego zderzenia trzech pojazdów. Kierowca, który spowodował tragiczny wypadek był nietrzeźwy. Badanie, jakie przeprowadzono w szpitalu wykazało ponad jeden promil alkoholu w jego organizmie.

Sprawca potwierdził, że tego dnia spożywał alkohol, a następnie wyjechał służbowo poza Łódź. Mimo trudnych warunków na drodze jechał szybko, często wyprzedzając inne samochody.

Prokuratura wystosowała wniosek o areszt. Sprawcy postawiono zarzut spowodowania wypadku w ruchu drogowym ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek, 4 lutego, na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Orzechówek w gminie Stryków. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych i jednego dostawczego śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, zaś pięć zostało rannych.

Wypadek w Orzechówku. 2 osoby zginęły. Przejazd DK 14 zablokowany! – aktualizacja

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.