Katedra łowicka
Dzisiaj (1 kwietnia), w Wielki Czwartek, Msza Krzyżma Świętego z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich i poświęceniem olejów odprawiana będzie w łowickiej katedrze przez bp. Andrzeja Dziubę o godz. 10. Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz. 18 celebrowana będzie również przez biskupa ordynariusza. Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 22. W Wielki Piątek Jutrznia o godz. 9, po niej ciąg dalszy adoracji Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o godz. 18 odprawi bp. Józef Zawitkowski. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do północy.

W Wielką Sobotę Jutrznia o 9. Po niej dalsza adoracja Najświętszego Sakramentu. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19 sprawowana będzie przez biskupa seniora Alojzego Orszulika. Później całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona rezurekcją o godz. 6, którą celebrować będzie bp Józef Zawitkowski.

Kościół św. Ducha
Liturgia Wielkiego Czwartku o godz. 18, po niej adoracja do godz. 22. W Wielki Piątek również o godz. 18., w Wielką Sobotę o godz. 19. Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.  

Kościół Chrystusa Dobrego Pasterza

W kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Wielki Czwartek i Wielki Piątek nabożeństwa

  • o godz. 18. W piątek o godz. 15. jedyne w Łowiczu dodatkowe nabożeństwo dla dzieci, ze skróconą liturgią. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej
  • o godz. 19.  Rezurekcja godz. 6.

Kościół na Korabce
W Wielki Czwartek i Wielki Piątek nabożeństwa rozpoczną się o godz. 19, w Wielką sobotę o godz. 20. Wielkanoc rozpocznie się rezurekcją o godz. 6. 

Kościół pijarski
W Wielki Czwartek liturgia

  • o godz. 18.00, w Wielki Piątek
  • o godz. 17.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Rezurekcja w niedzielę o godz. 7.

Kościół s. Bernardynek
W czwartek i piątek liturgia o godz. 18, w sobotę o godz. 19.30. Rezurekcja o godz. 6.

W tym roku nie będzie liturgii Triduum Paschalnego w kościele św. Leonarda.

(mwk)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.