Budowany od 2 lat w Strykowie przy ul. Sowińskiego blok komunalny zaczyna nabierać wyglądu. Wzbudza też zainteresowanie coraz większej ilości osób. Obiekt ma zostać ukończony w sierpniu 2017 roku. Już od początku roku wielu ludzi próbuje dowiedzieć się jakie są ich szanse na nowe lokum. Konkretnego regulaminu przyznawania lokali w magistracie na razie brak, ale mimo to niektórzy twierdzą, iż dano im do zrozumienia, że nie mają na nie szans. I pytają: dla kogo te mieszkania?

Wykonawcą nowego bloku komunalnego w Strykowie jest Zakład Remontowo-Budowlany Ella Bronisław Gawrylczyk
z Sochaczewa. Fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Burmistrz Andrzej Jankowski mówi, że mieszkania otrzymają ci, którzy przede wszystkim nie posiadają swojego majątku, ubiegający się o przydział lokalu komunalnego. Dodatkowo ich sytuacja rodzinna i finansowa nie pozwala na zaciągniecie kredytu i kupienie mieszkania na wolnym rynku. – I takie właśnie zalecenia otrzyma ode mnie komisja, która rozpocznie pracę najprawdopodobniej już w kwietniu. W jej skład wejdą osoby zajmujące się gospodarką mieszkaniową w ZGKiM, pomocą społeczną w M-GOPS oraz pracownicy Urzędu Miejskiego – zapowiada.

Miasto-Gmina Stryków już teraz przyjmuje podania o zamianę mieszkań z obecnych komunalnych oraz od osób, którzy mają trudną sytuację życiową i mieszkaniową. Niektóre wnioski wymagają uzupełnienia, żeby komisja miała pełny obraz sytuacji danej rodziny. – Dementuję wszelkie pogłoski, że jakieś mieszkania są już przydzielane, albo że ktoś otrzymał decyzję odmowną. Nikt jeszcze żadnego mieszkania nie otrzymał – dodaje burmistrz Jankowski.

Więcej o budowie nowego bloku, o potrzebach mieszkaniowych w Strykowie, a także o planowanej budowie bloku TBS u zbiegu ulic Wczasowej i Targowej – w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.