Od południa do północy mieszkańcy Gminy Kocierzew Południowy, sąsiednich gmin i przyjezdni bawią się dzisiaj, 21 maja, na festynie zorganizowanym na placu przy OSP przez władze gminy i Gminną Bibliotekę Publiczną.

Zanim wszyscy przystąpili do zabawy, wzięli udział w mszy świętej. Później na scenie oglądaliśmy blok estradowy, z występami Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP w Wiciu, Dziecięcego Zespołu Ludowego “Kocierzewiacy” i uczniów szkół z terenu gminy.

 

W programie festynu znalazły się też koncerty: biesiadno-kabaretowy pod hasłem “Biesiada Polska”, folklorystyczny Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca “Boczki chełmońskie” oraz planowany na godzinę 19 występ zespołu coverowego Picasso MGI.

 

Sporo gorących emocji wzbudza loteria fantowa. Przez cały czas dostępny jest kącik dla dzieci, z dmuchanym zamkiem, kolejką i kulami wodnymi, kącik harcerski z malowaniem twarzy i innymi zabawami, a także stoiska promocyjne, gastronomiczne, w tym także te z potrawami regionalnymi Kół Gospodyń Wiejskich.

 

Komentowanie nie jest możliwe.