Nowy Rynek powoli zaczyna się zapełniać mieszkańcami Łowicza i okolic. Trwa Księżackie Jadło. Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą zupę ogórkową, które w tym roku przygotowało 17 Kół Gospodyń Wiejskich o godz. 18, później odbędą się koncerty gwiazd zespołów Weekend i Wilki.

Na siedemnastu stoiskach KGW jury spróbowało ponad 20 zup ogórkowych, zarówno tradycyjnych, jak i np. na słodko czy w wydaniu chłodników. Wśród oceniających był m.in. finalista programu MasterChef, kucharz Mariusz Szwed, który poprowadził pokaz kulinarny na scenie. 

Spacerując wśród stoisk KGW w oczy rzuca się, że panie nie tylko przygotowują wspaniałe kulinarne przysmaki, ale także ciekawie aranżują swoje stoiska, przede wszystkim ogrodowymi roślinami i kwiatami oraz warzywami. Oprócz tego panie z większości stoisk postarały się o niepowtarzalny strój, np. panie ze Zdun ubrane są w białe suknie, a na głowach mają kwietne wianki.

Na rynku dziś swoją twórczość prezentuje też wielu twórców ludowych, działa także małe wesołe miasteczko.

Na scenie zagrali dotąd Hit Boyz oraz Dimitris Zorbas, a o godz. 18.30 rozpoczną się koncerty gwiazd zespołów Weekend i Wilki.

Więcej w czwartek, 12 września, na papierze w Nowym Łowiczaninie, a już w środę wieczorem w e-wydaniu na ekranie tabletów oraz smartfonów.

11 komentarzy

  1. W tym roki Pani Kozanecka jury ogórkowej to kogo reprezentowała? Rok temu Muzeum w Łowiczu jako dyrektor a w tym roku?

  2. a jołasia beła?

  3. Hit boyz powinien nazywać się hit kicz.

  4. Ceny niektórych wyrobow to wzieli z kosmosu duźo za wyźone. Duzo osob przybyłych poprostu przyszła popatrzeć.

  5. 3 pierogi 6zl porcia cipsów z 3 ziemniakow 10 zł to absurd

  6. W tamtym roku Zenek z playback’u w tym sobie darowałam

  7. Z roku na rok coraz gorzej.

  8. bo weeknd jest krótszy o “e” niż rok temu…”Trwa Księżackie Jadło, od 18.30 koncerty gwiazd: Weeknd i Wilki”

  9. Czemu film jest z tartego roku

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.