Ponad 60 osób uczestnicy w trwającym właśnie na Starym Rynku plenerze malarskim pt. „Architektura Łowicza w malarstwie”, w którym biorą udział zaprzyjaźnione uniwersytety trzeciego wieku z Łowicza i Kutna, a także młodzież należąca do sekcji plastycznej w Łowickim Ośrodku Kultury.

Pracę nadzoruje Aldona Zajęć, prowadząca sekcje plastyczne „Nowa Fala” i „Fascynacje” w ramach Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz koło plastyczne w ŁOK. Uczestnicy zostali podzielni na 6 mieszanych grup, które rozlokowały się w różnych częściach Starego Rynku, np. przed muzeum lub w ogródkach przy kawiarni Cafe Bordo i pizzerii Da Grasso.

Miejsce pleneru jest nieprzypadkowe, gdyż jego tematem są obiekty architektoniczne Łowicza, a na Starym Rynku znajduje się co najmniej kilka takich, które warto narysować – katedra, ratusz, muzeum czy urokliwe kamienice. Uczestnicy rysują je ołówkami.

Po skończonej pracy, zaplanowano jeszcze spotkanie seniorów na pikniku w muszli koncertowej na Błoniach.

2 komentarze

  1. Bardzo dobra inicjatywa. W ogóle aktywizacja osób starszych jest ok, a dodatkowe ich współdziałanie z młodzieżą to znakomity pomysł. Oby więcej takich wydarzeń. Tylko pewna grupa starszych ludzi jest zgorzkniała inni mają jeszcze spory apetyt na życie. Pomóżmy im jeszcze trochę z tego życia wziąć.
    Na marginesie – pani prowadząca do “narysowania” ojoj. Ładna kobieta.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.