Kilkudziesięciu rolników protestuje dzisiaj przed bramą główną oraz na terenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej przy u. Przemysłowej w Łowiczu. O godz. 10. miało rozpocząć się posiedzenie Rady Nadzorczej OSM Łowicz.

Po negocjacjach przed wejściem do biurowca mleczarni, na początek obrad RN wpuszczono 11-osobową delegację rolników. Przedstawiciele mediów nie zostali wpuszczeni, mimo iż domagali się tego protestujący rolnicy.

Pikanterii dodaje fakt, że na terenie zakładu nie ma nikogo z zarządu spółdzielni. – Pracownicy czują coraz większy niepokój dochodzącymi do nich informacjami. Uważam, że to skandal, że w takim momencie nie ma tutaj członków zarządu – powiedział nam pracujący w OSM Łowicz Ryszard Szmajdziński.

Jak ustaliliśmy, około godziny 12 w południe do Łowicza mają przyjechać, na zaproszenie Rady Nadzorczej, przedstawiciele dwóch spółdzielni mleczarskich oraz prywatnej firmy zainteresowanych przejęciem łowickiej mleczarni.

Organizatorem protestu jest Waldemar Wojciechowski z Wicia w gminie Kocierzew Południowy – rolnik, członek spółdzielni oraz delegat na walne zebranie.

Protestujący żądają m.in. rzetelnej informacji na temat docierających do nich informacji o zadłużeniu spółdzielni, planach sprzedania jej prywatnej firmie. – Chcemy informacji z pierwszej ręki. Jesteśmy właścicielami spółdzielni – mówią.

Sytuacja jest dynamiczna, zachęcamy do obejrzenia filmów z pierwszej fazy protestu. Na miejscu jest nasz reporter. Będziemy informować o rozwoju sytuacji.

[AKTUALIZACJA]
Protestujący rolnicy opuścili salę, w której obraduje Rada Nadzorcza spółdzielni mleczarskiej.

[AKTUALIZACJA 2]
Przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Łowicz potwierdził, że członkowie zarządu łowickiej mleczarni złożyli rezygnacje z zajmowanych stanowisk. Zapowiedział, że będzie nowy zarząd, ale na tę chwilę nie wiadomo kiedy i kto to będzie.

Potwierdził też, że jeszcze dzisiaj do OSM mają dojechać przedstawiciele trzech firm zainteresowanych przejęciem lub współpracą z łowicką spółdzielnią.

– Temat jest zbyt poważny, żeby decyzje podejmować szybko. To muszą być przemyślane decyzje – mówił Dominik Uczciwek, przewodniczący RN OSM Łowicz.

[AKTUALIZACJA 3]
Do OSM Łowicz przyjechała właśnie delegacja ze Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL z Grajewa. Przedstawiciele pozostałych dwóch firm mają dojechać później. Wiele wskazuje, że obrady będą trwały dzisiaj do późna.


Zachęcamy do wyrażenia swoje opinii w sondzie:

Co sądzisz o tym, że zarząd Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu nie pojawił się w spółdzielni w momencie, gdy odbywa się tam protest rolników będących dostawcami mleka?

Loading ... Loading ...


Więcej naszych informacji na ten temat:

Ważą się losy mleczarni. Zarząd podał się do dymisji?

OSM Łowicz: w prywatne ręce jak za Balcerowicza?

69 komentarzy

 1. Kochani Rodacy, Kochani Rolnicy,
  Bojkotujmy żydowskiego okupanta zuchwale niszczącego nie tylko Polską Wieś ale wszystko co nasze, słowiańskie, wszystko co polskie ! Stosujmy Proklamację, Dekret Suwerena wspólnie, wszyscy z miast i wsi, z każdego zakątka Polskiej Lechickiej Ziemi i z wszystkich krańców świata !
  Przestańcie kolaborować z żydowskim okupantem, z uzurpatorami
  https://wojdabejda.wordpress.com/2018/01/30/list-grzecznosciowy-do-szefow-i-pomocnikow-korporacji-uznanych-przez-oppt-za-nieistniejace/

 2. Nie udaczniki z łowiczanina albo zakryjcie na filmie tablice mojego samochodu albo sprawa potoczy się wyżej

 3. Czasem myślę, że tylko SAMOSĄDY są w stanie ukrócić każdą z osobna i wszystkie patologie-no nóż się otwiera w kieszeni na to, co wyprawia “zarząd” osm

 4. kasa z udziałów-chyba żart to, poczytajcie o wszechobecnej patologii w powiecie łowickim, problemem są urzędnicy, czy na stołkach powiatowych, czy w OSM, każdy Podatnik/Mieszkaniec powiatu musi walczyć-najlepiej walczcie wspólnie, w przeciwnym wypadku oskubią Was.. z kasy i nie tylko, a marka łowicka jest bardzo znana w całej Europie, w każdym mieście, nawet małym można kupić mleko łowickie

  https://lowiczanin.info/absolutorium-dla-wojta-gm-bielawy/#comment-19977

  • Uzurpatorski rząd hipokrytów, oszustów, fałszerzy oraz wszelkie inne organy władzy w Polsce są nielegalne, wyłonione w fałszowanych na różne sposoby wyborach, działają bezprawnie i bezskutecznie na szkodę każdego Suwerena–Polaka, nie tylko na szkodę rolników, ostoi Suwerenności i Polskości.
   Obowiązkiem i prawem Suwerena jest posługiwanie się prawdą, doniosłymi i radosnymi faktami o obligatoryjnym, bezwarunkowym uwolnieniu 25.12.12 r. z sideł prawa kanoniczno–morskiego władzy Trój–Korony z Watykanem na czele, jak też o obowiązywaniu w Polsce praw Suwerena, … wojdabejda.wordpress.com

 5. Wierny słuchacz

  Hej.

  Zapraszam do udziału w zbiórce na koncert łowickiej orkiestry Sonus.
  https://odpalprojekt.pl/p/orkiestrasonus

 6. ZOTT wykupi Łowicz i będzie po ptokach

 7. A gdzie Pan Figat i cała reszta z partii Posady Swoim Ludziom – tacy rolnicy, tak dbają o to co się na wsi dzieje, a z rolnikami mają tyle wspólnego, że przyjadą na dożynki, kiełbasy zjedzą, wódki się opiją i tyle jest z tego działania dla rolników…. WSTYD i HAŃBA! Pod Starostwo Panowie Kochani następnym razem!

 8. Kto w radzie przejmuje się zwykłym rolnikiem.oni jak najdłużej będą dbać o swoje stołki a jak ich już później zwolnią to przecież dostaną odprawy . A rolnika jak doili tak będą doic

 9. Piesek Leszek

  Od razu widać że działają PIsowskie trole z Wicia na forum. Szkoda że przed wyborami nie byli tak wyczuleni na dolę chłopa. Wstyd tak manipulować ludzmi

 10. Członek spółdzielni.

  Brawo panie Waldku.Gratuluję ,tak trzymać.Radę wywalić.Kumoterstwo zlikwidować.

 11. Jak ma być dobrze jak w radzie są tacy jak Miziołek? Dlaczego on tam jeszcze jest? Nię jest członkiem.Mleko jest na córkę, która sprzedaje do PREZIDENTA.Co to za porządki? Czyje interesy prezentuje Miziołek?Jako kto? Wypie……ć tę RN.

 12. Będzie lepiej jak się połączą z Większą Firmą nie ma co drzec mordę jak Pan rolnik bo z niego dostawca nie oszukujmy się że niech lepiej siedzi cicho a będzie lepiej, Pan Mizołek mądrze mówi. A Wy księzaki nie wywyrzszać swoich dumnych zadków pozdro

 13. napisze krotko nakradliscie to macie problem a 3 miejsce w rankingu przetworow mleka to chyba cos nie tak z waszym zarzadem taka fabryka a do dna sie dobija wielki wstyd

 14. Brawo dla organizatora p. Wojciechowskiego. BRAWO dla jego odwagi. BRAWO za to, że mówi głośno PRAWDĘ gdy większość milczy . https://szklokontaktowe.tvn24.pl/pis-ruszylo-w-polske,833638.html

 15. Przyjechali już pozostali delegaci?

 16. Co z naszymi udziałami? Ktoś coś wie?

 17. chłopki dadzą se rade nawet jak ten burdel się rozpie…li a sielanka dla wielu rodzinek się w końcu skończy deputacki itd ha ha ha ha

 18. Piszecie że Mlekpol przyjechał a gdzie pozostałe dwie firmy?

 19. Bogol będzie pierwszy

 20. Bogol jak to padnie to ty pierwszy wyciągniesz ko…a

 21. Do kierowcow beczek:a wy nie protestujecie biedacy?jak to sie rozp….i to pomrzecie z glodu!

 22. Jeżeli przejmie nas polmlek to znaczy że radni dostali kasę w łapę aby to przegłosować, bo spółdzielnia na pewno tak nie zrobi i nie będzie nam lepiej

 23. Figatowi nie w głowie rolnicy, walczy o swoje “marne” wynagrodzenie.

 24. PANOWIE LAĆ SIĘ!! PŁUGI ,BRONY BLOKADY -POLSKĘ TRZEBA ZLEPPEROWAĆ!!!

 25. ku..y panki i złodzieje ha ha

 26. Dogadamy się z Mlekpolem. Polmlek i Mlekovita wycofały się i nie przyjadą

  • Chciałbyś… jak spółdzielnia z Grajewa tu wejdzie, to już po naszej OSM! Jeśli chcemy uratować Lowickie, to zostaje nam Polmlek.

   • Polmlek chce przejąć za grosze niemal miliardowy majątek i zagrabić udziały rolników, dlatego tak wiele naganiaczy na tym forum.

   • Marcin a po co nam “nasz” upadły OSM Łowicz? Dla mnie nie ma znaczenia pod jaką banderą produkuje, ważne, że z zyskiem i w rolniczych rodzinach pieniędzy nie zabraknie. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest Mlekpol. Polmlek to mafia.

 27. a kiedy przyjdą nocą i kolbami w drzwi załomocą… – to im otwórz… szkoda drzwi
  tak po łowicku

 28. Tak żenującego występu dawno w branży nie było. Skandal. Pyskówka Pana Przewodniczącego Rady, widać totalny brak przygotowania do roli. Biznes lubi spokój. Nie szarpaczki. Zamiast wyciszyć i przełożyć jakiekolwiek rozmowy z potencjonalnymi partnerami, zająć się zapewnieniem bieżącej działalności, to taki spektakl. Ja Cię pier …. Powitanie przedstawicieli Mlekpolu, normalnie tankiści, malujcie dziołchy twarze węglem, bo zaraz i po branki przyjdą. A kto zarządza sprzedażą, co mają robić pracownicy, a banki to ślepe są i nie przyglądają się. Dno i tony mułu.

 29. Gdzie są nasze udziały??? Jaja sobie robią z rolników!! Niech dostaną do ręki 2,5 tyś i ciekawe czy starczy im do pierwszego! Złodzieje i cwele!!!

 30. Gdzie Bejda , gdzie Figat już zapomnieli o swoich

 31. Do Wyborca. Co za bzdury. Rolnicy to wiadomo czyj elektorat. Co ma do tego burmistrz? Gdzie są włodarze gmin i powiatu oraz kandydaci do rad gmin i powiatu z zielonej koniczynki? Nabrali wodę w pierwszy odcinek przewodu pokarmowego i tyle.

  • Żadne bzdury. Chyba, że rosnące bezrobocie w Łowiczu to nie sprawa burmistrza. To typowo urzędnicze umywanie rąk od odpowiedzialności

 32. Gdzie są burmistrz i kandydaci na burmistrza? Olewacie sprawy wielkiego zakładu pracy w Łowiczu? A potem będzie płacz, że bezrobotnych przybywa.

 33. Dominik Ty jeszcze chcesz negocjować? Ty oczekujesz kto da więcej? Ogarniaj się chłopie póki jeszcze ktoś chce te dlugi. Oczywiście ta firma prywatna obieca Ci wszystko nawet gruszki na wierzbie problem w tym czy Ty i reszta w to uwierzycie. Bo prawdziwy partner do współpracy powiem wam prawdę jak to widzi bez obiecanek.

 34. Dziwne ze jeszcze sie tym nie zainteresowalo z urzedu CBA!!!Zlodzieje przepisza majatek na inne osoby i nikt nie odzyska tego co włozyl w ten interes!!!A napewno jest sporo ukradzionych milionow!!!

 35. Boją się tchórze pokazać i spojrzeć rolnikom w twarz i za to nie przyjechali na narade

 36. Wytrwajcie

  Na mój gust jest to specjalne działanie zarządu aby zmęczyć te dwie spółdzielnie żeby wycofały się z rozmów i oddać majątek sp zoo. Chłopy nie dajcie się!!! Brońcie swojego majątku!!!

  • Co za bzdury… Jeśli nasza OSM dogasa się z ktorąkolwiek że spółdzielni, to zapomnijcie o kasie z udziałów. Tylko wejście do prywatnej sp zoo da nam gwarancję kasy i utrzymania marki. Obudzcie się w końcu i przestańcie wierzyć w bajki o spółdzielniach.

   • Spółdzielnia odpowiada swoim majątkiem w tym przypadku udziałami rolników i nawet jak by wszedł komornik to i tak stracicie udziały, a prywatna firma jest nastawiona na zysk więc będziecie dalej dostawać po złotówce za mleko a w spółdzielni na ta chwile mlekpol płaci 1,5zl więc szybko sobie odrobicie stracone udzialy

   • Tyle, to może w Grajewie płacą, ale nie liczmy, że nam tyle dadzą tutaj… Polmlek ma za to dużo bardziej klarowną politykę cenową i nie robią wałków, jak inni.

   • Mlekpol we wszystkich oddziałach ma taka sama cenę. Nawet niedawno przejeta sudowia suwałki ma taka tzn. Jej dostawcy, a przedtem mieli zaległe wypłaty 3-4 miesięczne które zostały im przez naszą spółdzielnie wypłacone mimo że jestem przeciwnikiem takiej praktyki. Przez pierwszy rok mieli tylko 10gr mniej, ale dla nich to i tak nie robiło różnicy bo dostawali w tamtym momencie po 80gr do 1zl w sudowii a jak przeszli do mlekpolu to po 1,3zl gdy pozostali dostawcy po 1,4zl. Więc dla nich nawet strata udziałów w tym momencie była opłacalna

  • Jakiego majatku? Co zostanie z majatku kiedy wejdzie komornik? Radze poczytac co bylo z ROTR Rypin. Cwaniakowanie wyszlo bokiem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.