Festyn z okazji święta patrona szkoły, czyli “Reymontiadę” zorganizował dzisiaj Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łowiczu. Szkoła ta od lat świętuje Dzień Patrona, ale po raz pierwszy zorganizowano tam festyn z takim rozmachem na terenie przy szkole.


Po oficjalnym powitaniu gości i rozpoczęciu imprezy, uczniowie zaprezentowali życiorys Władysława Stanisława Reymonta, historię szkoły, która pod różnymi nazwami i w różnych formach działa nieprzerwanie od początku lat 70. Od tego czasu wykształcenie zdobyło w niej przeszło 3.600 uczniów.

 

Dyrektor Mirosław Kret mówił też o planach na przyszłość, w tym o zamiarze powołania komitetu, który przygotuje pierwszy w historii szkoły zjazd absolwentów.

 

„Reymontiada” była też okazją do wręczenia nagród w trzech szkolnych konkursach i oczywiście do zaprezentowania zdolności artystycznych młodzieży. Była krótka inscenizacja jarmarku w Tymowie z „Chłopów” i występ szkolnej grupy artystycznej „Roma”. Cała oprawa festynu nawiązywała do kultury i tradycji ludowych oraz motywów z twórczości pochodzącego z Lipiec noblisty.

 


Przez cały czas dostępne były stoiska z jedzeniem, jak i te, na których poszczególne kierunki kształcenia z ZSP nr 3 i współpracujące placówki prezentowały swoje oferty. Jedną z atrakcji był też pokaz zumba fitness z Joanną Gałką-Walczykiewicz.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.