Pracownicy firmy Trakcja PRKiI S.A. przystąpili do rozbiórki charakterystycznej dla stacyjnego krajobrazu niebieskiej kładki nad torami przy dworcu Łowicz Główny.

Kładka już jest częściowo rozebrana
Kładka już jest częściowo rozebrana

Kładka jest nieczynna, a dojście na peron drugi (peronu pierwszego obecnie nie ma – został rozebrany) odbywa się wyznaczonym przejściem na poziomie szyn.

Rozbiórka kładki rozpoczęła się od strony budynku dworca. W pierwszej kolejności usunięte zostały metalowe poręcze schodów oraz część betonowych schodów. W ciągu najbliższych godzin powinna zniknąć część konstrukcji od strony ul. Dworcowej.

Kładka powinna zostać całkowicie rozebrana w ciągu kilku najbliższych dni. Najbardziej kłopotliwy dla pracowników firmy Trakcja PRKiI S.A. będzie demontaż części kładki nad czynnymi torami przy peronie drugim.

Ta część robót będzie musiała być prowadzona nocą – kiedy ruch pociągów jest najmniejszy i będzie można na kilka godzin wyłączyć prąd w przebiegającej pod tą częścią kładki trakcji elektrycznej. – Nie będzie to łatwe, to to będzie dość krótki czas, a do tego noc i związane z tym utrudnienia – dowiedzieliśmy się na miejscu.

W związku z tym nie są jednak planowane zmiany w rozkładzie jazdy pociągów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

1 komentarz

  1. Rano na tym przejściu jest bardzo ciemno, coś ledwo świeci z jednej strony, może SOKiści by się w końcu na coś przydali i rano tam postali trochę?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.