Trwają przygotowania do festynu parafialnego w kościele św. Jakuba w Głownie. Jak co roku, wieczorne świętowanie poprzedza loteria fantowa. Można już nabywać losy!

Loteria fantowa jest tradycyjną zabawą podczas której wierni nabywają losy, które od razu wymieniają na nagrody, zaś wieczorem mogą dodatkowo wziąć udział w losowaniu nagród głównych. W tym roku znalazły się wśród nich m.in. kosiarka oraz sprzęt AGD.


– Już od kilkunastu lat uczestniczymy w przygotowaniu loterii. Pracy jest sporo, bo wszystkie losy należy najpierw opisać. Zwykle zajmuje to ok. tygodnia. To jednak zajęcie satysfakcjonujące, bo wiemy, że robimy to dla dobra parafii. Ludziom ta zabawa także sprawia radość, bo każdy los wygrywa! – przekonują parafianki, związane z grupą modlitewną “Legion Maryi”, prowadzące przykościelny sklepik.


Dochód z loterii przeznaczony zostanie na drobne prace remontowe w kościele św. Jakuba w Głownie, a w tym roku dodatkowo na renowację żyrandola z głównej nawy świątyni.


Dodajmy, że przed festynem parafialnym wierni zjednoczą się podczas wieczornej mszy św. o godzinie 18.00, prosząc o wstawiennictwo dzisiejszych patronów – św. Jakuba oraz św. Krzysztofa. Po mszy świętej przy ul. Łowickiej nastąpi zwyczajowe poświęcenie pojazdów, a następnie losowanie głównych nagród w loterii fantowej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.