Miasto Żychlin obchodzi dzisiaj, 1 czerwca, swoje coroczne święto, połączone z obchodami dnia dziecka. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16, a cały czas docierają na nią kolejni mieszkańcy Żychlina i okolic, ale też goście z dalszych stron.

Zapewne dla wielu z nich gwoździem programu jest występ zespołu Akcent, gwiazdy disco polo – ten jest planowany dopiero na 21.30. Ciekawe występy na scenie trwają jednak już od godziny 16. Zaprezentowała się już tańcząca i śpiewająca młodzież z Żychlina czy Kutna, a także zespół folklorystyczny “Śleszynianki”.

Dzieci mogą się do woli wyszaleć w wesołym miasteczku. Te, które nie zdążą dzisiaj, będą miały szanse jeszcze jutro, bo karuzele i zjeżdżalnie zostają w Żychlinie na niedzielę.

Podczas dzisiejszego święta została też zaprezentowana nowa maskotka Żychlinia, czyli Hubek Nudzimiś, który nawet otrzymał swój dowód osobisty. O jego przygodach można przeczytać w cyklu dziesięciu książek autorstwa żychlinianina Rafała Klimczaka. Z Nudzimisiem wiąże się też nowa, prezentowana dzisiaj aplikacja na telefon komórkowy – od tej pory, zanim ktoś powie, że mu się w Żychlinie nudzi, będzie mógł za jej pomocą sprawdzić najbliższe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w mieście.

Dzisiejsze wydarzenie jest też połączone z drugim już w Żychlinie dniem honorowego dawcy szpiku. Organizator – Damian Załuski wraz z innymi wolontariuszami Fundacji DKMS prowadzą zapisy potencjalnych dawców. Można też skorzystać z bezpłatnych badań wzroku.

https://www.youtube.com/watch?v=1bU4S4IV8UM

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.