W centrum konferencyjnym „Szkiełka” trwa dzisiaj, 12 czerwca, od godziny 10 walne zgromadzenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu.

 
W obradach, zwołanych w zwyczajnym trybie, które prawdopodobnie zakończą się popołudniu, bierze udział zarząd spółdzielni (czyli prezes Iwona Grzybowska oraz jej zastępcy Łukasz Siewierski i Andrzej Chomyszczak), rada nadzorcza oraz delegaci, wybrani na zebraniach rejonowych w ubiegłym roku na 4-letnie kadencje.

Poprzednie walne zebranie miało miejsce 21 listopada i to wtedy zapadły kluczowe dla najbliższej przyszłości OSM decyzje, w tym ta o dalszym funkcjonowaniu jako samodzielny podmiot. Tym razem w programie obrad nie ma punktów o aż tak strategicznym znaczeniu.

O tym jakie ustalenia zapadną tym zebraniu, będziemy jeszcze w Nowym Łowiczaninie informować.

 

26 komentarzy

 1. Co mają wspólnego Ci cwaniacy na walnym z normalnymi uczciwymi rolnikami? NIC ! Wybierają się między sobą, udają mądrych i zatroskanych o los spółdzielni,a sami patrzą i kombinują jak by tu nagrabić jak najwięcej do siebie.mieć wysoką cenę za mleko kiepskiej jakości a reszta uczciwych dostawców niech na nich robi,takie jest myślenie tych cwaniaków! trąbią propagande sukcesu a parametry obniżyli aby zapłacić jak najmniej,ale nie sobie!

 2. obserwator

  Tylko dziewczyny atrakcyjne

  • tam nie maja niestety żadnego sensownego planu wyjścia z zapaści! BO TO JEST ZAPAŚĆ!!
   Panie Dąbrowski! Wstydu pan nie masz!

 3. Janek dostał posade w Toruniu i wysoką pensje,musi pilnować aby synek kolegi głupot nie narobił i prawda nie wyszła na jaw. premia 2grosze a parametry w dół i obniżka kilkanascie!

 4. czyli rodzinka trzymająca władzę dalej doi ociemniałych rolników a kasa rozchodzi się na boki i do trzymających się stołków dzieci

  • A kta nam zabroni? Oni i tak nie umumieją czytac bilansu i innych dokumentów finansowych , więc nikt sie nie zorientuje co i jak ! Nikt nam nawet nie podskoczy!!!. A tu chodzi o to żebyśmy MY ZARABIALI! A rolnicy mogą być dojeni i sa dojeni. Paradoks: rolnik doi i jest dojony jednoczesnie, hahaha.
   Dla nas wystarcza i dla byłego onego też wystarcza.
   a wy do roboty i do dojenia!

 5. Droga redakcjo, zebranie bylo bo przyjeto sprawozdanie finansowe za 2018 r. Aby udzialowcy mogli zobaczyc jaki jest stan spoldzielni proponuje wejsc:
  ekrs.ms.gov.pl
  Nastepnie “przegladarka dokumentow finansowych”
  Nastepnie wpisujemy krs OSMu (bez zer): 93148
  I tam mamy najwazniejsze dokumenty:
  Roczne sprawozdanie.
  Sprawozdanie z dzialalnosci

  Milej lektury, czekamy na dokumenty z Zorina Sp. Z o.o.

  • Księgowa

   Bardzo ładny wynik. – 45mln straty dodatkowo nie rozliczona strata z lat poprzednich i ujemny wynik z 2018 nie rozliczone tj kolejne 30mln więc strata 75mln!!!!! Czy ktoś to kuma????? Mało tego brak rezerwy na świadczenia pracownicze w krocie 4 – 5mln co by pomniejszało fundusz zasobowy i powiększało stratę bilansowa. Brak jakich kolwiek inwestycji 200mln kredytów linii i faktoringu. Restrukturyzacja pod okiem banku modlić się aby któryś w najmniej niespodziewanym momencie nie wypowiedział umowy bo będzie kaput!!! Czy ktoś nadal myśli że te zadłużenie można spłacić? Przecież to dzięki rolnikom ich niskich cenach w skupie ta karawana jeszcze się toczy bo nie dość że mają niska cenę to jeszcze dołożyli 16mln udziałów. Włos na głowie się jezy co może się wydarzyć dnia kolejnego.

   • Księgowa

    Te dodatkowe 30mln straty to Zorina więc tak licząc 45+30+5(rezerwy na świadczenia pracownicze) +16(wpłacone udziały) = 96mln minus

   • @ksiegowa Nic dodac, nic ujac. Bardzo merytorycznie opisane. Kredyty pod HIPOTEKE. Ile potrwa wychodzenie z kryzysu? Kilka solidnych lat, pod warunkiem ze nie bedzie kolejnego kryzysu.

   • A jak to można znaleźć? Nie mogę sobie z tym krs poradzić. Inne mleczarnie mają podobne zadłużenie weźcie taki Polmlek. Siostrze o 2 tygodnie później za mleko wypłacił bo pieniędzy ubyło i zbierali na wypłatę.

   • @Danka Skoro Pani ma problem z wpisaniem KRS to skąd te informacje o zadłużeniach innych mleczarni? Polmlek za 2018 r. ma 17 mln zł zysku. Proszę zapoznać się najpierw z dokumentami finansowymi a potem wypowiadać się publicznie.

 6. Rado nadzrcza a gdzie rozliczenie byłej Pani prezes i zgłoszenie do prokuratury o jej nadłużyciach ? Rada nadzorcza to nie tylko stołki kasa ,ale dbanie o swój byt ! Nie można tylko naciskać na szeregowych pracowników ale zacząć kontrolę od góry! To właśnie góra ma dostęp do wszystkich przywilejów włącznie z samochodami i paliwem, która swoje prywatne sprawy załatwia. Ostatnio byłem światkiem jak jeden z kierowników przyjechał do apteki służbowym samochodem i sobie nikoret kupował 🙂 Cieka
  we czy na wczasy również służbowymi jeżdżą ?

  • Nie bbędzie rozliczana Pani Prezes Karolcia. Kiedy to do Was dotrze.co z tego że narobiłaś tyle braków? Miała na to przyzwolenie rady i delegatów. A i obecny zarząd też woli nie rozliczać bo ich też nie rozliczą. Rozlicza się tych co wiadomo było że nic złego nie zrobili ale szum był a samemu można robić co się chce bo małe prawdopodobieństwo że drugi zarząd będzie zgłoszony do prokuratury. Skuteczna taktyka jak widać. Prawie 50 mln przygarnąć i mieć św. Spokój.

 7. Szkoda, że NŁ nie napisał, że gnój wylany na Dąbroskiego i jego zarząd to pomówienia i musieli tego dochodzić w sądzie, który w końcu zakończył to raz na zawsze i prokuratura w obszernym dochodzeniu żadnych nieprawidłowości i nadużyć nie znalazła, a my musimy dowiadywać się o tym ze strzępków doniesień z walnego. Dziwię się tylko, że żadnych konsekwencje nie są wyciągane w stosunku do tych, którzy przez półtora roku kładli tą spółdzielnię, co tu jest grane??

  • Nie napisał i nie napisze, bo w sądzie to się Dąbrowski i jego muzy o kasę kopali, a nie o sprawiedliwość. Nikt nie złożył doniesienia do prokuratury o nadużycia.
   Trzeba mieć tupet, żeby walczyć o kasę i podpiąć pod to teorię o rzekomych pomówieniach.

 8. Po 128 zarządzie będzie 129 zarząd a później 130 zarząd.
  A jak w spółdzielni coraz smutniej tak coraz smutniej .A kołchoźników coraz mniej .

 9. Stachu ze stachlewa

  Wyzucilista Jonka Dombroskiego to tero mota kmioty!Niech wom za mliko placi waldek wojciechoski bo to un najwincy namieszol.Za Jonka belo dobrze ale wiciok Wojciechoski namieszol.Cinko widze mleczarnie.

 10. Tomek! Widocznie jesteś za młody aby pamiętać jak wyglądała OSM przed p. Dąbrowskim.

 11. Uważam że wszyscy ci którzy kopali pod poprzednim prezesem powinni wyjechać z OSM na taczkach z łajnem.
  To będzie dobry początek dobrej zmiany.

 12. FMCG WORLD

  Uważam że Prezes Dąbrowski oraz OSM Łowicz to naczynia połączone, które razem tworzą harmonię na bardzo wielu szczeblach. Czas pokazał że każde z tych ,, naczyń” osobno odnosić sukcesy ma ciężko. Szanowni udziałowcy, odwagi i rozumu!!!.

 13. Smok wawelski

  Mieszkańcy Łowicza i pracownicy OSM oczekują powrotu p. Prezesa Dąbrowskiego aby zaprowadził porządek.

  • A za jego czasów był porządek?

   • My tu mamy własnych fachowców

    Szanowni powołajcie na prezesa 3 osoby boskie KJK, Bogusław krasnolicy i Mariusz przeciw a nawet za. Postępując za słowami KJK z debaty w ECO wołam stąd, z tej ziemi – MY TU MAMY WŁASNYCH FACHOWCÓW. Wspomniana wyżej trójca nieświęta zaprowadzi taki ład jak w mieście. Dodatkowo dzięki temu NŁ będzie miał co pisać – laurki dla KJK i niezliczone jego zdjęcia z kwiatami, pucharami, dziećmi, starcami, krowami, serkami, itp.

   • Stachlewiok

    Swinta trujca to niedosly soltys lowica,Wolski,kosiorek i tyn tygo tyn Mihalok co za koryto zapszedol by diablu dusze.Uny powiat sprowadom. Na samo dno.Bankructwo.zoboczyta czy nie miolem racyi

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.