Już po raz XIII Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zorganizował Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar. Przesłuchania rozpoczęły się dzisiaj, 17 marca, o godz. 10 i potrwają do ok. 18. Na głowieńskiej scenie zaprezentuje się dzisiaj 70 adeptów śpiewu.

Niespodziewana zmiana pogody sprawiła, że nie wszyscy zgłoszeni uczestnicy dotarli, ale i tak określenie “ogólnopolski” nie jest w tym przypadku na wyrost – są goście m.in. z Lublina, Ostorwca Świętokrzyskiego, Chrzanowa, Katowic czy Poznania, nie mówiąc już o niemal całym województwie łódzkim. Wśród nich oczywiście także reprezentanci Łowicza, Głowna czy Dmosina.

Po raz pierwszy, do trzech tradycyjnych już kategorii wiekowych, zosrtała dodana czwarta – dla uczestników powyżej 50 lat. Wystąpią w niej cztery osoby, ale organizatorzy liczą, że w przyszłości festiwal zdobędzie dużą popularność nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale taże dorosłych wykonawców. Śpiewających ocenia jury, w składzie: Aleksandra Guni, Zofia Boniakiewicz i Tomasz Maciaszczyk.

O tym dlaczego piosenki Anny Jantar, mimo upływu lat, wciąż uwodzą adeptów śpiewu, w tym także tych najmłodszych – w czwartkowym wydaniu Wieści.

Aktualizacja – wyniki

W kategorii do lat 11 I miejsce przyznano Annie Filipczak z Ostrowca Świętokrzyskiego. II miejsce zajęła Emilia Szcześniak z Łukowa, a III Milena Markowska z Głowna oraz Nadia Reguła reprezentująca Pabianice.
W kategorii 12-15 lat pierwsze miejsce zajęły Hanna Olak z Puszczy Mariańskiej oraz Martyna Zygadło z Częstochowy. II miejsce jury przyznało Matyldzie Szklarskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego, a III Amelii Jaworowskiej z Ozorkowa.
W kategorii od 16 lat zwyciężyła Patrycja Jakubiak z Domaniewic. II miejsce przyznano Marlenie Karwackiej z Dmosina, a III Zofii Pacholczak z Ostrowca Świętokrzyskiego.
W nowej kategorii powyżej 50 lat przyznano tylko II miejsce, zajęła je Małgorzata Piegzik z Chrzanowa.
Przyznano też nagrodę Grand Prix festiwalu, a otrzymała ją Magdalena Tomecka, reprezentująca Jeżów.Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.