Członkowie oddziału Stowarzyszenia Szarych Szeregów spotkali się w Łowiczu na corocznym zjeździe, którego gospodarzami były II LO im. Mikołaja Kopernika, ŁCKU i Bursa Samorządowa WŁ.

W czwartek, 28 września, wieczorem odbyło się walne zebranie, w którym wzięło udział 23 członków stowarzyszenia. Są wśród nich członkowie Szarych Szeregów, ich najbliższe rodziny, a także osoby, którym dorobek i dziedzictwo Szarych Szeregów są bliskie.

Przewodniczącym oddziału pozostał dh Kazimierz Szymański.

 

Dzisiaj uczestnicy zjazdu wzięli udział w mszy świętej w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza, a także w dwugodzinnej szkolnej akademii. Po godzinie 15 uczestnicy zjazdu odwiedzą jeszcze groby zmarłych szaroszeregowców na dwóch łowickich cmentarzach, po czym zjazd się zakończy.
Podobnie jak w ubiegłym roku, w Łowiczu pojawił się dh Tadeusz Grzybowski, członek krajowego zarządu stowarzyszenia.

Odznakami „Przyjaciel Szarych Szeregów” zostali odznaczeni pasjonat historii lokalnej Aleksander Niebudek, który wielokrotnie, także w tym roku miał wystąpienia na zjazdach w II LO, a także dwaj tegoroczni absolwenci tej szkoły – Dawid Ociela i Hubert Sikorski, którzy współtworzyli oprawy muzyczne tych wydarzeń.

Szerzej o przebiegu akademii i postaciach, które były na niej wspominane napiszemy w czwartkowym wydaniu Nowego Łowiczanina.

Komentowanie nie jest możliwe.