Do późnego wieczoru mieszkańcy powiatu łowickiego i pozostałych powiatów województwa łódzkiego bawili się na dożynkach zorganizowanych wspólnie przez władze województwa, powiatu łowickiego i gminy Bielawy. Dopisała frekwencja, ludzi, którzy w ciągu całego dnia przybyli do Walewic można liczyć w tysiącach.

Każdy z gości został przywitany tradycyjnie, po staropolsku – chlebem i miodem. Chleb kroił marszałek województwa Grzegorz Schreiber, po tym jak na scenie przekazali mu go starostowie dożynek – Agnieszka Nieśmiałek i Waldemar Wojciechowski. Oboje to rolnicy i hodowcy, a przy tym osoby od wielu lat zaangażowane w działalność społeczną, starościna w powiecie piotrkowskim, starosta w łowickim.

Wybór jadła był zresztą zdecydowanie szerszy, na stoiskach kół gospodyń wiejskich można było próbować specjałów zarówno kuchni tradycyjnej, jak i nowoczesnej – od pajdy chleba ze smalcem po wegańskie racuchy (na stanowisku KGW Łyszkowice, które przygotowało wiele tradycyjnych przekąsek w wersji zdrowszej i bardziej ekologicznej).

Sadzenie alei dębów. fot. Andrzej Foks
Sadzenie alei dębów. fot. Andrzej Foks

W konkursie na najpiękniejszy dożynkowy wieniec pierwszą nagrodę zdobyło stowarzyszenie „Zamiary Przyjazna Wieś”. W koncercie kapel ludowych pierwszą nagrodę wspólnie zdobyły kapele “Geniolna” oraz “Nastroje” – obie z Łowicza.

Dożynki były też okazją do zapoznania się z trendami panującymi w modzie ślubnej – w pokazie modelki zaprezentowały się w kreacjach różnych polskich producentów. Były to w zasadzie dwa pokazy – w pierwszym prezentowane były stroje dla druhny/świadkowej, w drugim dla panny młodej. Na koniec zaprezentowany też został tradycyjny strój łowicki.

W bloku koncertowym wystąpiły m.in: kwartet Obsession, Artyści Sceny Łódzkiej przy akompaniamencie Zespołu Bogna Band, Cosmo i Mario Bischin.

https://www.youtube.com/watch?v=rWeM-i675sQ

 

 

49 komentarzy

 1. Iwoa z Sobockeij wsi

  witam, witam wszystkich skorumpowanych urzedasków okradajacych SP RP i Podatników z ciezko zarabianych pieniążków, nic sie nie zmieniło w skorumpowanej gminie Bielawy???

  • Iwona z Sobockeij wsi

   wojewódzkie dożynki w Korupcjostanie’ to istotnie HIT SEZONU.., tylko pogratulować marszałkowi wyboru-trafił w sedno korupcji: skorumpowany wójt UG Bielawy za moje podatki dobrze bawi się jako wspołtwórca imprezy, starosta łowicki (nowy z PIS) tez swietnie bawi się za moje podatki:-) jednak SLEDZTWO trwa, a zarzutów przybywa, a co najciekawsze: nie odwołałam zeznań zgodnie z patoli oczekiwaniami, ale wykryłam kolejne machloje urzedniczej patologii z UG Bielawy, i urzedniczej patologii z SP Łowicz ORAZ przyjaciół patologii-ja nie widzę powodu do radości z faktu zorganizowania dozynek w skorumpowanej gminie Bielawy i w takim samym SKORUMPOWANYM powiecie ŁOWICZ, i uświadamiam Podatników, ze korupcja WYKRYTA PRZEZE MNIE JEST UPARCIE TUSZOWANA przez wszystkie znane mi organa powiatu, w tym przez SP ŁOWICZ!!!!! i to jest tragedia dla Polaków i RP..
   stare przysłowie mówi: ‘za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli’

 2. Krzysztof Moczarski

  Byłem widziałem , całkiem ok…tak spokojnie….terez rozległy to i wydaje się coniektórym że mało ludzi. Było przyjemnie luźno taki rodzinny piknik bez zbytniego tępa. Super. wróciłem z dzieciakami zrelaksowany a nie jak to zwykle bywa zmęczony przeciskaniem się przez tłumy. Nrawa dla organizatorów.

  • Krzysztof Moczarski

   Błędy literowe bo mam wielkie paluchy a pisze na telefonie 😉

  • Iwoa z Sobockeij wsi

   zgadza się – nie było “tłumów”, bo Podatnicy przejrzeli na oczy i WIELU Z NICH JUŻ WIE, na jakich ‘elitarnych pasożytów’ w UG i SP i UW łożą swoje wysokie podatki!!!

 3. TRZEBA ODRÓŻNIĆ ODSZEDŁ CZY ZOSTAŁ WYWALONY NA PY….K .AŻ TAK TRUDNE TO NIE JEST!!!

 4. Złośliwy Anonim

  Wieś tańczy i śpiewa a na lecznictwo i na edukację pieniędzy nie ma…

  • Iwona z Sobockiej Wsi

   ale są dla “‘stołkowanych królika” 😉
   P.S.
   za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli..

 5. Bielawianin

  Sztachetbal. Mało ciekawy program jedyna atrakcja to wystawa maszyn rolniczych i motocykli. A jesli chodzi o frekfęcie to niech nie pisza ze dopisała bo w ościenych gminach równieź odbyły się doźynki i inne imprezy . Jak na wojewódzkie dozynki to ościene gminy miały ciekawszy program artystyczny.

 6. A mogłeś Szajber siedzieć w Warszawie. A tak musisz robić z siebie clowna i bratać się z chłopkami. Prezes kazał, trzeba wykonać.

 7. Impreza Meeeeega super…świetnie spędziłam dzisiejszy dzień…a ten tłum który w Walewicach się bawił na tej imprezie mówi wszystko….ze dawno nie było już takiej imprezy…

  • dobre, tłum to chyba przy stoisku z piwem był, haha. Impra beznadziejna

  • Iwoa z Sobockeij wsi

   w dobie ‘cyfrowej inkwizycji’ nie trudno ustalić, kto wypisuje takie POCHLEBY na ‘super przywódców’ regionu bielawskiego, łowickiego – wojewódzkie ‘dożynki w Korupcjostanie’ to istotnie HIT SEZONU..

 8. Tak jak mówią na każdym kanale TV, jeśli PiS sobie nie radzi z tematem (tak jak tu z prawdą o tych słabych dozynkach) to uruchamia swoich hejterów i trolli.
  Precz z Pisowskim hejtem !!!
  Impra beznadziejna, przedkampanijna

  • Beznadziejny troll igor.

  • Opłacił was Brejza Panie Igor?

  • Magda Lena

   Najlepiej sobie poradził wredny Szejnfeld na dożynkach z PO KO 😫 powiedział: żeby wam zabrakło tego chleba. To mówi Polak który kocha polską wieś??????? To nie są Polacy całe ich Peło Lgbt KO KO to organizacja polskojęzyczna ale wymierzona w Polski naród.

   • nie ma dobrej partii w RP

    PRAWDA, ale to PIS zabrał Polakom suwerenność (Traktat Lizboński) i pakuje Polaków w spłatę nieuzasadnionych roszczeń dla żydowskich organizacji z podejrzanym rodowodem i to z USA, a wiadomym jest, że ‘żydom’ kasa zawsze potrzebna, a obecnie to pewnie na budowę świątyni, której miejsce i plany oglądał osobiście po przejściu na judaizm!!! prezydent USA D.Trump – z faktami nie da sie polemizować, jest notatka służbowa i jest jawna, a ujawniona Polakom przez Stanisława Michalkiewicza i chwała mu za to, bo nadal tkwilibyście w nieświadomości pakowania Polaków przez ‘dobroczynny’ PIS w spłatę nieuzasadnionych i niezawinionych!! przez pokrzywdzonych nienormalnym apetytem Niemiec na panowanie nad całym światem! naszych nie żyjących już Pradziadów, Dziadów i Ojców walczących z okupantem niemieckim, który dokonał i grabieży i zniszczeń i mordu narodów Europy! Ograbili i wymordowali Polaków Niemcy, a po nich przyszli z ZSRR, a teraz PIS z wyznawcą judaizmu chce Polaków ukrzyżować, jak Chrystusa?! Nie ma dobrej dla Polaków i Polski partii, każda patrzy tylko na swój finansowy interes, bo gdyby było inaczej, to po kilku latach PIS u władzy mielibysmy konkretne ROZLICZENIA sprzedawczyków RP i jawne wyroki dla nich! a mamy figę.. okraszaną fotożniwowaniem i fotodożynkowaniem.., ale bawmy się, jak to wypada.. przed rozbiorem i zaborem!

 9. Fajna impreza, a szczególnie nagrody dla Sołtysów :), których nawet z nazwiska nie byli w stanie wywołać (tylko ciemni ludzie myślą,że to zaszczyt!!!, a myślący wiedzą,że to propaganda Wyborcza) Jedna z Sołtysek miałą odwagę zapytać czy tylko tyle …….Szacun jej za to (myślą,że kupią sołtysów za kawałek podziękowań na piśmie )Żenada 🙁

  • Nieładnie

   Trzeba było zostać w domu a nie teraz psy wieszać. Oczerniać najłatwiej żeby siebie podbudować.

  • Czy żenada? Dobrze to rozegrali. Wszystko było dopiete na ostatni guzik. Polak musi pomarudzić. Szkoda że jak rządziło PO-PSL nikt nie marudził że sprzedają dranie nasz majątek narodowy. Teraz szuje będą IPN likwidować i nikt nie pluje jadem??? Ludzie obudzcie się!!!!!!!!!! Tylko PIS

   • Proszę o to nagranie właśnie z Tą Panią Sołtys 🙂 jest mega !!! Ale nie wiem czy to możliwe ………

 10. Mineła mnie część oficjalna więc nawet nie dało siè odczuć że organizacja po stronie PiS ..aż dziwne bo okres przedwyborczy a jakoś tak wszystko po ludzku i ponadpodzoałami.. Brawa dla organizatorów

  • W PISie jest kultura. Jak ktoś nabroi schodzi ze sceny a w PO-PSL KO KO Lgbt dostają jedynki na listach za afery. Tam z nikim i niczym się nie liczą. Ich program: Dorwać się do koryta.

 11. Potwierdzam fajna impreza .duża przestrzeń …super organizacja…tak wszystko zorganizowane że przebywanie tam nie męczy jak to bywa na łowickich betonowych imprezach gdzie ludzie jak sardynki i do toj toja stoją pół godziny

 12. Super impreza i organizacja.. taka niedzoelna sielanka na luzaki

 13. Byłam,widziałam i jestem zadowolona , a goście z PSL-u z zazdrości obgryzają palce do kości.

 14. I ten prowadzący, co za wstyd!

 15. zenada z pisu

  1.no coz piss robi to takie to wyszlo
  2. a kasiorka kto przywiozl?? czyzby podstawiony autobus? hihi czy moze oddali mu pj 😛
  3. Oczywiscie kleru nadmair a kasiorek miedzy nimi

 16. Gustaf i Balbina

  Uuuuuuu no i Bejdy niema.

  • Myśli o przekrętach bo w tych zlodziejskich partiach PO_PSL KO KO Lgbt za dobrą aferkę awansują 😂 jak Neumann – jedynki na liście. A nie jak w PIS z honorem odchodzą 👍 Brawo PIS.

   • Dojna krowa

    Najbardziej honorowi to: Pan Piebiak, Pan Ziobro, Pan Kuchcinski, Pan Bierecki, Pan Macierewicz, Pan Kaczyński itd… Same JEDYNKI do Sejmu i Senatu. Doprawdy honorowi. Pozdrawiam.

   • Pan Kuchcinski odszedł więc honorowy. A w Peło ktoś zrezygnował z koryta? Bez programu byle do koryta – motto Totalnych.

 17. Jestem bardzo rozczarowana organizacją i przebiegiem imprezy. Widać, że niektórzy minęli się z powołaniem. Imprezy wojewódzkie przerastają chyba lokalnych aparatczyków. Zero klimatu 🙁

  • Jest ci tak smutno Monisiu bo nie było Bejdy i Figata?

   • A do czego ten bejda? Już zdążył z pawloczkiem i kamyczkiem posprzedawać polskie przedsiębiorstwa i podwyższyć wiek emerytalny. Pamiętamy!

  • nie ma dobrej partii w RP

   ależ jest Pani w błedzie-klimat był i to mocno widoczny: ‘pomroczność jasności’ na twarzach ‘jaśnie wysokości’ z powodu ujawnionej we władzach korupcji, bo tuz tuz.. przed imprezowym dożynkowaniem w siedzibie SZAMBELANA ostatniego Króla Polski CBA ‘wpadło’ do biura pana łódzkiego wojewody trzepać dokumenty na temat.. zgody i niezgody 😉 Drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie w nieustajacych remontach, żadnych rozliczeń za złodziejstwo i zaprzaństwo, ale kasa na imprezy dla stołkowiczów, tak z PIS jak i z ‘peezelu’ zawsze JEST, bowiem ona z naszych rąk pracy pochodzi!!!! bo tzw.stołkowicze, czyli urzędnicy to jedyna grupa społeczna, która nie wytwarza żadnych dóbr materialnych, a jedynie je gromadzi!!! i wykorzystuje wg własnego widzimisię, nazbyt często BEZPRAWNIE!! Na odstresowanie polecam Państwu stary film z Gretą Garbo w roli Marii; zadziwi Was ten film, bo przedstawiono w nim BARDZO POZYTYWNY OBRAZ polskiej szlachty Z OKRESU POWSTANIA: honor, uczciwość, prawość.., co się stało z Polakami, że dzisiaj cenią sobie wyłącznie usytuowane stołki?!
   historia uczy mądrości, pokory i prostoty, a my dzisiaj mamy tylko celebracje nepotyzmu, kumoterstwa, stołkowania i głupoty! a od zakłamania w MEDIACH zbiera się na wymioty!

   link do filmu:

   https://www.cda.pl/video/208416031

 18. Jak do godz.16 wszystko słabo zorganizowane,nuda nudę pogania,większe zainteresowanie jadłem i piciem nawet i trunków mocniejszych niż sceną, szybko wyjechaliśmy bo jedna zalamka, współczuję biesiadujacym

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.