Dzieci z gminy Łyszkowice w wieku od 6 do 14 lat od poniedziałku biorą udział w zorganizowanych zajęciach feryjnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

Dzisiaj, 14 lutego, uczestnicy od rana są w Łowiczu, gdzie odwiedzili salę edukacyjną „Ognik” w komendzie PSP w Łowiczu, gdzie spotkali się nie tylko ze strażakami, ale też funkcjonariuszami łowickiej policji. Była to okazja do zapoznania się ze sprzętem i zasadami zachowania bezpieczeństwa na różnych przykładach.

W Muzeum w Łowiczu podczas zajęć z Marianną Mońką poznawali poprzez zabawę kulturę ludową regionu łowickiego, grając m.in. w wydane przez łowickie muzeum gry typu „Memory”.

– To był bardzo dobry pomysł, żeby przyjechać do muzeum – mówił nam Bartosz Kuciński z Kalenic. – Poznaliśmy bliżej kulturę ludową Łowicza. Mam nadzieję, że jeszcze tu kiedyś przyjedziemy, na jakieś podobne zajęcia, być może z jakiejś innej dziedziny.

– Jak na razie to najlepszy był dzisiejszy wyjazd, ale czekamy też na wyjazd do kina w Skierniewicach – mówi Jacek Sukiennik, także z Kalenic.
Uczestnicy mają już za sobą m.in. wyjazd do Łodzi i dzień z Pippi, a w przyszłym tygodniu m.in. nauka jazdy na nartach czy wyjazd do term w Uniejowie.

2 komentarze

  1. Czy te wyjazdy są za darmo jak kiedyś za poprzedniego dyrektora,czy za pieniądze?Bo jak za pieniądze to nie wszystkie dzieci na to stać.

  2. Tak trzymać. Gratulacje dla dyrektora GOKIS

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.