Powoli zmierza ku końcowi modernizacja ul. Topolowej w Łowiczu, wykonywana przez kutnowską firmę Trakt, która zrealizowała już najpoważniejsze prace i koncentruje się teraz na drobniejszych pracach wykończeniowych i porządkowych. Firma na zakończenie robót ma czas do końca października.

Prace na ulicy Topolowej rozpoczęły się 9 lipca, do obecnej chwili wykonawca uporał się już z budową ścieżki pieszo-rowerowej, która zastąpiła chodnik oraz z położeniem nowej nawierzchni na całej długości ulicy wynoszącej niespełna 600 m. Na niej namalowane zostało już oznakowanie poziome.

Do zakończenia prac brakuje jeszcze m.in. przełożenia części chodnika po stronie domów jednorodzinnych przy ul. Słowackiego i Norwida, dokonanie uzupełnień kostki, zainstalowania sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych.

Zgodnie z zamówieniem Urzędu Miejskiego w Łowiczu, firma Trakt otrzyma za prace 1 mln 634 tys. zł, połowę tej kwoty otrzyma w formie dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych, które przyznane zostały jeszcze w 2018 roku.

3 komentarze

  1. Brawo Emil! Dzięki Tobie mamy najleszą infrastrukturę rowerowę w centralnej Polsce!

  2. W KTÓRYM TO MIEJSCU BĘDZIE SYGNALIZACJA SWIETLNA NA PRZEJSCIU DLA PIESZYCH, NIE BARDZO TO WIDZĘ

  3. Sygnalizacji czy migających świateł ostrzegawczych? Bo to jest różnica. Brakuje jeszcze bezpiecznego przejazdu rowerowego przez ul. Ułańską.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.