Wydział Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Aktywności Obywatelskiej i Przedsiębiorczości rozesłał do wszystkich szkół ponadpodstawowych w Łowiczu zachętę do przeprowadzenia w nich wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Powinny się one zakończyć do piątku, 25 października.

MRM ostatnich kadencji kontynuowała m.in. akcję rozdawania tulipanów z okazji Dnia Kobiet. Fot. Archiwum NŁ

Naczelnik wydziału Krystian Cipiński poinformował nas, że wybory powinny się zakończyć wyłonieniem 21 młodzieżowych radnych na roczną kadencję – po 3 osoby z każdej szkoły ponadpodstawowej z Łowicza. Będą się oni spotykać na sesjach, które odbywają się przeważnie raz w miesiącu.

MRM jest organem doradczym dla burmistrza w sprawach młodzieży i reprezentuje interesy młodych, która ma prawo zgłaszać pomysły i uwagi „dorosłej” Radzie Miejskiej. – Pełnienie funkcji młodzieżowego radnego miejskiego, to prestiż, ale również wspaniała przygoda, w trakcie której radny ma wpływ na sprawy młodzieży w mieście, uczy się spraw samorządowych, będzie współorganizował takie imprezy jak Dni Łowicza, Księżackie Jadło, koncerty hip-hopowe (to MRM wybiera wykonawców!), Choinkę Miejską, Łooparty i wiele innych – przekonuje naczelnik Cipiński.

Trwają wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

Tagi:

4 komentarze

  1. Dziećmi jeszcze łatwiej sterować?

  2. Powinien Cipiński powysyłać taką i imformacje i zrobić wybory do szkół podstawowych i zrobić Dziecięcą Radę Miasta przecież tylko te szkoły podlegają pod Urząd Miasta. Dzieci też powinny mieć głos.

  3. Chyba psikusa robi kosiorek bo jakoś nie wszędzie się wybiera. Dyrektorzy mają zabronione