Konferencją prasową z udziałem m.in.: minister Joanny Kopcińskiej, wojewody Zbigniewa Raua oraz posła Marka Matuszewskiego, a także uroczystym zasadzeniem dębu z okazji 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły się dziś (27 kwietnia) XX VII Targi Agrotechnika w Bratoszewicach.


Pierwszy dzień znanej w regionie imprezy rozpoczął się dyskusją na temat sytuacji polskiego rolnictwa. Mówcy, wśród których znaleźli się przedstawiciele rządu oraz samorządu podkreślali znaczenie pracy polskiego rolnika oraz konieczność zaangażowania na rzecz promocji lokalnych produktów, które powinny docierać do jak największej grupy odbiorców – również tych z wielkich miast.


– Wiemy, że lokalne produkty są bezkonkurencyjne, ale nie zastanawiamy się nad tym, ile wysiłku i czasu wymaga ich wyprodukowanie. My wiemy, ile potrzeba tych zasobów oraz nakładów, dlatego od lat wspieramy rolników i z myślą o nich pragniemy pozyskiwać środki zewnętrzne – powiedziała minister Kopcińska.

– Kochamy polską wieś i polskich rolników, dlatego pragniemy, by już niebawem mogli oni konkurować z rolnikami w całej Europie. Do tego będziemy dążyć – zauważył poseł Marek Matuszewski.

Po oficjalnym powitaniu przed budynkiem Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach zasadzono dąb upamiętniający 20-lecie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

XXVII Targi Agrotechnika dziś i jutro gromadzić będą wystawców, rolników i sadowników z całego województwa, którzy promować będą środki ochrony roślin oraz urządzenia do produkcji rolnej, a także przetwórstwa rolno-spożywczego.

 

14 komentarzy

 1. Popieram PiS!

 2. Zainteresowany

  Człowiek chciał kupić kwiat na działkę, a musiał oglądać przedstawicieli jedynie słusznej partii…
  Jedźcie się lansować w łowickie, tam was będą na kolanach przyjmować. W Głownie i regionie wiele nie wywalczycie.

 3. Wystawa kretynów.

 4. PRECZ z PISEM

 5. Nawet tego krzykacza zza łowicza wzieli! ale obciach! ale jest jeden plus, dzieki takim jak on pis pójdzie wizerunkowo na dno!

 6. Andrzej M.

  Zapraszam blondynę by przyjechała sadzić las koło Głowna ,bo wycieli ile chyba było można.

 7. Andrzej M.

  To są targi, czy reklama pisiorów?

 8. Jednego deba sadzilo10 pisiorow. Cale szczescie,ze za10 lat dab podrosnie. a pisu juz nie bedzie.

  • Będzie tak jak teraz. Kupują głosy głupich ludzi, którzy myślą, że dostają te pieniądze za darmo.

   • Wybory się zbliżają , to ruszyli w teren . Może ,,chłopki,, dadzą się jeszcze bardziej skołować .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.