Konferencją prasową z udziałem m.in.: minister Joanny Kopcińskiej, wojewody Zbigniewa Raua oraz posła Marka Matuszewskiego, a także uroczystym zasadzeniem dębu z okazji 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły się dziś (27 kwietnia) XX VII Targi Agrotechnika w Bratoszewicach.


Pierwszy dzień znanej w regionie imprezy rozpoczął się dyskusją na temat sytuacji polskiego rolnictwa. Mówcy, wśród których znaleźli się przedstawiciele rządu oraz samorządu podkreślali znaczenie pracy polskiego rolnika oraz konieczność zaangażowania na rzecz promocji lokalnych produktów, które powinny docierać do jak największej grupy odbiorców – również tych z wielkich miast.


– Wiemy, że lokalne produkty są bezkonkurencyjne, ale nie zastanawiamy się nad tym, ile wysiłku i czasu wymaga ich wyprodukowanie. My wiemy, ile potrzeba tych zasobów oraz nakładów, dlatego od lat wspieramy rolników i z myślą o nich pragniemy pozyskiwać środki zewnętrzne – powiedziała minister Kopcińska.

– Kochamy polską wieś i polskich rolników, dlatego pragniemy, by już niebawem mogli oni konkurować z rolnikami w całej Europie. Do tego będziemy dążyć – zauważył poseł Marek Matuszewski.

Po oficjalnym powitaniu przed budynkiem Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach zasadzono dąb upamiętniający 20-lecie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

XXVII Targi Agrotechnika dziś i jutro gromadzić będą wystawców, rolników i sadowników z całego województwa, którzy promować będą środki ochrony roślin oraz urządzenia do produkcji rolnej, a także przetwórstwa rolno-spożywczego.

 

Komentowanie nie jest możliwe.