Przyszłe mamy oraz te już posiadające potomstwo, a także pary przygotowujące się do macierzyństwa i wszyscy zainteresowani tematyką karmienia piersią mogą wziąć udział w drugiej edycji Mlekoteki w Łowiczu. 

Odbywać się ona będzie w ciągu dwóch zbliżających się weekendów: 27 i 28 maja oraz 3 i 4 czerwca. Trwają zapisy.

Inspiratorką akcji jest promotor karmienia piersią Monika Błaszczyk, która powiedziała nam, że po bardzo dobrym przyjęciu Mlekoteki w ubiegłym roku, postanowiła ją przygotować ponownie. – Spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera. Oprócz mam z dziećmi, uczestniczyli w nim także tatusiowie – wspomina.

Tegoroczna edycja imprezy ma dużo większy rozmach, gdyż zaplanowano cztery spotkania, organizowane przez dwie kolejne soboty i niedziele, zawsze w godz. od 10 do 14 na strychu ŁOK. Pierwsze z nich odbędzie się w sobotę 27 maja. Monika Błaszczyk opowie na nim m.in. o tym, co daje mamie i dziecku karmienie piersią oraz jak rozpoznać, że dziecko się najadło. W niedzielę (28 maja) odbędzie się spotkanie z położną Bogumiłą Grzegory-Suchanek ze szpitala im. św. Zofii w Warszawie, która będzie mówić m.in. o karmieniu piersią po przebyciu cesarskiego cięcia oraz przedwcześnie urodzonych.

Tydzień później, w sobotę 2 czerwca odbędzie się pokaz filmu „Breast is Best”, w którym kobiety z całego świata i specjaliści przekonują do karmienia piersią. A już w niedzielę (4 czerwca) zaplanowano spotkanie z prowadzącą własny blog Zamotaną Łódzką Mamą – doradcą noszenia chust Aleksandrą Adamczyk. Opowie ona o zaletach noszenia dzieci w chustach i pokaże jedno z podstawowych wiązań chusty, które jest odpowiednie już od pierwszych dni życia dziecka.

Organizatorka przyjmuje zgłoszenia na wszystkie spotkania na adres mail: blaszczyk.monika@yahoo.com. Każde z nich jest bezpłatne, nie ma konieczności uczestnictwa we wszystkich spotkaniach, można wybrać najbardziej dla siebie interesujące.

Komentowanie nie jest możliwe.