Dla kibiców piłki nożnej sobotni turniej był z pewnością dużą dawką dobrej rozrywki. W sobotę, 13 lipca 2019 roku, na Stadionie Miejskim OSiR im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu rozegrany został III Turniej Kibiców Drużyn Zagranicznych o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza, Krzysztof Jan Kaliński.

Fot.: Krzysztof Olko.

W turnieju, którego jednym z pomysłodawców jest łowiczanin Łukasz Papuga, zadeklarowany kibic drużyny Manchester United, wzięło udział łącznie dziesięć zespołów, reprezentujących barwy różnych klubów, które zostały podzielone na dwie grupy – grupa A: Manchester United FC I, Liverpool FC I, FC Barcelona, Real Madryt CF i Atletico Madryt oraz  grupa B: Manchester United FC II, Newcastle United FC, AC Milan Polonia, Liverpool FC II i Chelsea FC.

W fazie eliminacyjnej mecze rozgrywane były w systemie 2×8 min, zaś w rozgrywkach finałowych 2×10 min.

W grupie A najlepszymi okazały się drużyny Real Madryt FC oraz Atletico Madryt, zaś z grupy B do dalszych rozgrywek wszedł Manchester United II oraz  AC Milan Polonia. W półfinale Real Madryt FC pokonał w rzutach karnych AC Milan 3:1, zaś Manchester United FC II zwyciężył Atletico Madryt, również w rzutach, karnych 2:0.

Mecz finałowy także został rozstrzygnięty dopiero w rzutach karnych, a zwycięską drużyną okazał się Real Madryt, który pokonał Manchester II 3:1 i to w ręce zawodników tej drużyny trafił Puchar Burmistrza Miasta Łowicza. W poprzednich edycjach turnieju tryumfował zespół Manchesteru United.

Podczas zawodów przyznano indywidualne wyróżnienia dla najskuteczniejszego zawodnika i najlepszego bramkarza. Królem strzelców został wybrany Łukasz Papuga, który strzelił 6 bramek, zaś tytuł najlepszego bramkarza uzyskał  Piotr Znajewski, golkiper Realu Madryt.

Pozyskana z turnieju kwota, między innymi wpisowe drużyn w wysokości 200 zł, zostało przekazane na cele charytatywne, na konto organizacji “Się pomaga”, z przeznaczeniem na dziecko jednego z zawodników, które ciężko choruje na serce.

W organizację turnieju włączył się również Urząd Miejski w Łowiczu i OSiR w Łowiczu.

– Jednym z celów turnieju była promocja sposobu kibicowania drużynom zagranicznym. Rozegrane zostały przecież mecze pomiędzy Liverpoolem i Manchesterem, których kluby się nie darzą sympatią, a na boisku zawodnicy się szanowali. Uważam, że turniej się udał. Przyjechało 10 drużyn z różnych klubów. System meczowy to oczywiście dwie grupy, później mecze półfinałowe i finałowe, mecz o pierwsze miejsce i o trzecie miejsce. Wraz z drużynami przyjechało bardzo wielu kibiców z całej Polski, aby dopingować tych, którzy reprezentują swój klub podczas turnieju. Do dyspozycji mieliśmy obiekt OSiR w Łowiczu. Były również kaszanka i kiełbaska z grilla. Turniej wypadł super. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też się odbędzie, bo już słyszę sygnały od innych, że tego oczekują. Na zakończenie turnieju wręczone zostały pamiątkowe  puchary i statuetki, które ufundował Burmistrz Miasta Łowicza. Drużyna Manchesteru, ufundowała nagrody w postaci piłek dla najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza. Każdy z uczestników dostał od nas pamiątkową smycz z turnieju  – opowiedział pomysłodawca turnieju Łukasz Papuga.

III Turniej Kibiców Drużyn Zagranicznych o Puchar Burmistrza Miasta Łowicza, Łowicz, 13 lipca 2019 roku:
Grupa A:
Manchester United FC I – Liverpool FC I 1:1
FC Barcelona – Real Madryt CF 1:2
Atletico Madryt – Manchester United FC I 2:0
Liverpool FC I – FC Barcelona 1:1
Real Madryt CF – Atletico Madryt 3:0
Manchester United FC I – FC Barcelona 1:2
Atletico Madryt – Liverpool FC I 2:1
Real Madryt CF – Manchester United FC I 0:1
FC Barcelona – Atletico Madryt 1:2
Liverpool FC I – Real Madryt CF 2:4

1. Real Madryt CF 4 9 9-4
2. Atletico Madryt 4 9 8-5
3. FC Barcelona 4 4 5-8
4. Manchester United FC I 4 4 3-5
5. Liverpool FC I 4 2 5-8


Grupa B:
Manchester United FC II – Newcastle United FC 1:2
AC Milan Polonia – Liverpool FC II 3:1
Chelsea FCManchester United FC II 0:2
Newcastle United FC – AC Milan Polonia 0:0
Liverpool FC II – Chelsea FC 0:3
Manchester United FC II – Chelsea FC 2:1
Chelsea FC – Newcastle United FC 2:4
Liverpool FC II – Manchester United FC II 1:4
AC Milan Polonia – Chelsea FC 9:0
Liverpool FC II – Newcastle United FC

1. Manchester United II 4 12 9-2
2. AC Milan Polonia 4   7 13-3
3. Newcastle United FC 4   7 11-3
4. Chelsea FC 4   3 5-15
5. Liverpool FC II 4   0 2-17


Mecze półfinałowe:
Real Madryt CF – AC Milan Polonia 1:1, w rzutach karnych 3:1
Manchester United FC II Atletico Madryt 0:0, w rzutach karnych 2:0.
Mecz o 3. miejsce:
Atletico Madryt – AC Milan Polonia 1:0
Mecz o 1. miejsce:
Manchester United FC II Real Madryt CF 0:0, w rzutach karnych 1:3.

Fot.: Krzysztof Olko.
Fot.: Real Madryt.
Fot.: AC Milan Club Polonia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.