Dziś pierwsza niedziela w maju, gdy uczniowie klas III szkół podstawowych przystępują do Komunii Świętej.

O godz. 10 uroczyste msze rozpoczęły się w kościołach Świętego Ducha i Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce, a o godz. 10.30 w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja.

W katedrze do sakramentu przystąpiło 24 dzieci ze Szkoły Podstawowej Ojców Pijarów, a także ze szkół z Niedźwiady, Popowa i Zielkowic. Mszy świętej przewodniczył pijar o. Andrzej Lisiak, który także wygłosił homilię.

W tym roku pierwszy raz Ciało Chrystusa przyjmuje wyraźnie mniej dzieci niż w latach minionych, dla przykładu rok temu w katedrze było ich 56. Przyczyną jest mniejsza ilość dzieci w klasach, które trzy lata temu rozpoczynały naukę.

16 komentarzy

 1. 👿😈😈

  Anonimowi pewnie kieckowi tez przeszlifowali odbyt,skoro ich tak broni…fajnie bylo?

 2. Javier Gerardo Román Arias, biskup diecezji Limón (Kostaryka). Prawie każdego tygodnia na niedzielę stara się dotrzeć do najbardziej oddalonych wiosek swojej diecezji. Wioski te w zdecydowanej większości są rdzenne, indiańskie, zagubione w dżungli. Dlatego też drogę musi przemierzać głównie pieszo, niosąc na plecach nie tylko żywność, ale także to wszystko co jest potrzebne do sprawowania liturgii, a czasami także jakiś element do wystroju kaplicy (jak na przykład krzyż). https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/zdjecie-biskupa-spiacego-w-blocie-wywolalo-duze-poruszenie-w-sieci/64z2ypj

 3. A co z ochroną przed pedofilami, którzy są nauczycielami, trenerami, rodzicami … nie pakuj wszystkich do jednego worka, bo sam możesz się w nim znaleźć.

 4. Bawcie się

  Bluźniercy przypomnicie sobie o Bogu na łożu boleści i w chwili ostatniej.Bardzo Wam współczuję.

 5. Czytaj ze zrozumieniem. Do narodu tak.
  Ale nie ociemiałego
  Parafianin = ociemiały

 6. juhujuhu

  film Sekeilskiego powinien byc obowizakowy wyswietalny w szkolach na lekcji wychowawczej albo zamiast religii – wiecej by dam dobrego i uchronil dzieic przed tym co jest w filmie

 7. Obłęd

  A ~~Stefek napisał, cytuje: “A naród ociemiały da.” – Ty już nawet sam sobie ubliżasz bo chyba do narodu się zaliczasz co?

 8. Na filmiku na pierwszym planie naczelna hiena cmentarna od bezczeszczenia.

 9. I to jest miejsce na komentowanie premiery filmu ” Tylko nikomu nie mów.
  Ale szarlatany w sutannach czują się dobrze, przecież kasa jest najważniejsza A naród ociemiały da.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.