Bardzo dobrze w Mistrzostwach Województwa Juniorów w tenisie stołowym, rozegranych w Łodzi w dniach 6-7 kwietnia, 2019 roku zaprezentował się zawodnik UMKS Księżak Łowicz Mateusz Guzek. Podopieczny trenera Cezarego Znyka wrócił z tej imprezy z mistrzowskim tytułem i trzema medalami.

Fot.: Cezary Znyk.

Mateusz złoty medal wywalczył wraz z Magdaleną Włodarczyk (ULKS Moszczenica) pokonując w finale parę Kuba Kwapiś (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) / Martyna Madejska (UKS Maków) 3:2.

Srebrny medal nasz reprezentant zdobył w grze podwójnej wraz z Arturem Frontczakiem (MKS Jedynka Łódź), przegrywając w finale z parą Kuba Kwapiś (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) / Miłosz Polak (ULKS Moszczenica) 1:3. 

W grze pojedynczej łowiczanin wywalczył brązowy medal, ulegając w półfinale Jakubowi Zochniakowi (GUKS Gorzkowice) 1:4.

Wywalczone medale są miłym zwieńczeniem sezonu 2018/2019, w którym nasz zawodnik zanotował wiele znaczących sukcesów zarówno w rozgrywkach indywidualnych, jak i drużynowych (reprezentuje klub z Łowicza w rozgrywkach II ligi mężczyzn).

Mateusz mierzy 205 cm i potwierdza, że tenis stołowy jest sportem dla każdego. Jest też reprezentantem I LO Łowicz w piłce siatkowej w Amatorskich Mistrzostwach Łowicza. Gra na pozycji środkowego i jego nauczyciel w-f Tomasz Piasecki widzi w nim siatkarski potencjał. Twierdzi, że z takim wzrostem, sprawnością fizyczną i talentem, Mateusz ma cały czas szanse na karierę siatkarską.

Trener Znyk widzi jednak Mateusza w tenisie stołowym. – Guzek jest bardzo wysoki, ale ten wzrost nie przeszkadza mu w dobrej grze. Jest szybki i bardzo sprawny i przy stole radzi sobie bardzo dobrze. Może niżsi zawodnicy są bardziej ruchliwy, ale Mateusz nie ustępuje im. Ten sukces nie jest niespodzianką. Nasz zawodnik ma duże możliwości i już w tym sezonie, w meczach II ligi pokazywał na co go stać. Cieszymy się z jego sukcesów i czekamy na kolejne dobre starty –  powiedział szkoleniowiec Księżaka, Cezary Znyk.

Fot.: Cezary Znyk.
Fot.: Cezary Znyk.

1 komentarz

  1. Gratulacje !!! i dalszych sukcesów !