Mieszkańcy bloków na os. Dąbrowskiego i ulicach przyległych wzięli udział w corocznym spotkaniu z burmistrzem w środę, 17 października w murach Szkoły Podstawowej nr 2. 

Krzysztof Kaliński mówił na nim obszernie o założeniach do przeszłorocznego budżetu, którego projekt będzie gotowy za miesiąc. Katarzyna Słoma – pracownik Urzędu Miejskiego przedstawiła nowy regulamin głosowania w sprawie inwestycji z budżetu obywatelskiego. 

Przed zebraniem do Urzędu Miejskiego wpłynęły dwie propozycje do b.o. – oświetlenia Skweru Ofiar Katastrofy Smoleńskiej oraz doposażenia placu zabaw i siłowni plenerowej u zbiegu ulic Żabiej i Mickiewicza. W czasie zebrania pojawiły się jeszcze dwie inne: wykonania miejsc parkingowych w rejonie tego placu zabaw oraz budowy 3 wiat śmietnikowych na segregowane opady na os. Dąbrowskiego.

Zastanawiano się, czy budowę parkingu dopisać do pierwszego wniosku czy do drugiego, a może do obu. Ostatecznie z tego zrezygnowano, ponieważ na sali nie było wszystkich osób, które były popisane pod wnioskami. Inwestycja ta będzie mogła być uwzględniona w miejskim budżecie, ale nie z puli obywatelskiej. Propozycję budowy wiat śmietnikowych przyjęto, co podobało się obecnemu na zebraniu prezesowi ŁSM Armandowi Rucie. Zabierając głos powiedział, że cieszy się, że w ramach budżetu obywatelskiego realizowane są również interesy spółdzielni. 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.