Obóz sportowy służy rozgrywaniu sparingów. Dotyczy to wszystkich drużyn piłkarskich. Nie odpoczywają również podopieczni trenera Przemysława Plichty, którzy mają za sobą już trzy spotkania podczas zgrupowania w Jantarze.

Fot.: Przemysław Plichta.

Trzy sparingi odbyli zawodnicy Pelikana-2006 i wszystkie zakończyły się wygraną.  

Rozpoczęli od meczu wewnętrznego z kolegami z rocznika o rok młodszego, który zakończył się wynikiem 9:2. W kolejnym zwycięstwo nie było już tak znaczące, choć również zmierzyli się z zespołem o rok młodszym. Rywalem była AP Cracovia-2007 Kraków, która dzielnie stawiała czoła biało-zielonym. Tylko w pierwszej tercji łowiczanom udało się pokonać przeciwnika, co zaważyło na wyniku spotkania, gdyż w dwóch pozostałych drużyny osiągnęły remis.

Ostatni mecz rozegrali ze Spartą Augustów, na pięknym stadionie w Gdańsku. Tym razem łowiczanie osiągnęli dwubramkową przewagę. Sytuacji strzeleckich nie brakowało i wynik mógłby być zdecydowanie wyższy, ale szwankowała skuteczność.

– Pograliśmy na fajnym boisku w Gdańsku ze Spartą Augustów. Staraliśmy się grać do skrzydeł, do boku  i albo kończyliśmy skrzydłowymi, albo strzał był oddawany do bramki. Tak stworzyliśmy sobie sytuacje podbramkowe. Jednego karnego nie wykorzystaliśmy. Z kolei Cracovia bardzo dobrze grała w piłkę. Uważam, że częściej byli przy piłce niż my, chociaż to był rocznik młodszy, ale zgubiły ich popełniane oczywiście błędy. My sobie stworzyliśmy dużo sytuacji, ale tak jak z Cracovią, tak i ze Spartą Augustów brakowało nam skuteczności. Sytuacje były stwarzane i powinno być co najmniej kilka bramek więcej – podsumował trener Plichta.

Sparingi:
MUKS Pelikan-2006 Łowicz – MUKS Pelikan-2007 Łowicz 9:2 (5:1); br.: Wojciech Białas 2, Bartosz Skonieczny 2, Maksymilian Czeczko, Jakub Rychlewski, Jan Pietrzak, Piotr Czajka i Mateusz Skumiał – Kamil Kostrzewski i Karol Cywiński.

AP Cracovia-2007 Kraków – MUKS Pelikan-2006 Łowicz 2:3 (0:1, 1:1, 1:1); br.: Jan Pietrzak, Bartosz Skonieczny i Jakub Rychlewski.
Pelikan-2006: Szymon Mostowski – Kacper Adamczyk, Szymon Lasota, Maksymilian Czeczko, Szymon Kosmowski – Bartosz Skonieczny, Dawid Jagura, Jan Pietrzak – Jakub Rychlewski. Na zmiany wchodzili: Paweł Kozanecki – Mateusz Gawlik, Piotr Czajka, Stanisław Uczciwek, Jakub Tarkowski, Jan Boczkowski, Wojciech Białas, Dawid Przybysz, Nikodem Kosiorek, Mateusz Skumiał i Mikołaj Grzegorek.

AP Sparta Augustów – MUKS Pelikan-2006 Łowicz 1:3 (0:1, 0:1, 1:1); br.: Jan Pietrzak, Wojciech Białas i Piotr Czajka (karny).
Pelikan-2006: Szymon Mostowski – Kacper Adamczyk, Bartosz Skonieczny, Piotr Czajka, Szymon Kosmowski – Jan Pietrzak, Szymon Lasota, Dawid Jagura – Jakub Rychlewski. Na zmiany wchodzili: Paweł Kozanecki – Maksymilian Czeczko, Mateusz Gawlik, Stanisław Uczciwek, Jakub Tarkowski, Jan Boczkowski, Wojciech Białas, Dawid Przybysz, Nikodem Kosiorek, Mateusz Skumiał i Mikołaj Grzegorek.

Sparingi MUKS Pelikan-2006 Łowicz:
2018.08.18 (ś): MUKS Pelikan-2006 Łowicz –
2018.08.22 (śr): KS Kutno – MUKS Pelikan-2006 Łowicz

1. kolejka II liga wojewódzkiej młodzików D1 (2018.08.25-26):
MUKS Pelikan-2006 Łowicz – LKS Czarni Rząśnia (s)
MKP Boruta Zgierz – MGUKS Pogoń Zduńska Wola
UKS SMS Łódź – GKS Bełchatów SA
RAP Radomsko – KS Jutrzenka Drzewce

1. MUKS Pelikan-2006 Łowicz 0 0 0-0
LKS Czarni Rząśnia 0 0 0-0
MKP Boruta Zgierz 0 0 0-0
MGUKS Pogoń Zduńska Wola 0 0 0-0
UKS SMS Łódź 0 0 0-0
GKS Bełchatów SA 0 0 0-0
RAP Radomsko 0 0 0-0
KS Jutrzenka Drzewce 0 0 0-0


2. kolejka II liga wojewódzkiej młodzików D1 (2018.08.29):
KS Jutrzenka Drzewce – MUKS Pelikan-2006 Łowicz
LKS Czarni Rząśnia – MKP Boruta Zgierz
GKS Bełchatów SA – MGUKS Pogoń Zduńska Wola
UKS SMS Łódź – RAP Radomsko

Fot.: Przemysław Plichta.
Fot.: Przemysław Plichta.
Fot.: Dominik Czeczko.
Fot.: Dominik Czeczko.
Fot.: Dominik Czeczko.
Fot.: Dominik Czeczko.
Fot.: Dominik Czeczko.
Fot.: Dominik Czeczko.
Fot.: Dominik Czeczko.

1 komentarz

  1. Nowy Łowiczanin to chyba nie lubi rocznika 2007?…przecież oni też są tam na obozie.
    Zawsze trzeba prosić o informacje.