Do trzech kolizji drogowych doszło wczoraj, 18 marca w Mastkach, Czatolinie oraz Krępie. W tej ostatniej miejscowości sprawca był nietrzeźwy, miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

Około godz. 14.25 w Mastkach w gminie Chąśno wyjeżdżający z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką 584 ciężarowy Mercedes Actros, zderzył się z samochodem osobowym marki Jaguar. Kierowca mercedesa, 24-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego, był trzeźwy. Odmówił przyjęcia mandatu, sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Łowiczu.

Około godz. 18.20 w Czatolinie w gminie Łyszkowice jadący Skodą Octavią 18-letni mieszkaniec powiatu łowickiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do rowu a następnie dachował. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem.

Około godz. 20.20 na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Krępa 31-letni obywatel Ukrainy, zamieszkały w powiecie zgierskim, kierujący samochodem osobowym Audi A3 uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego Renault Magnum. Po czym jego pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do rowu gdzie stanął w płomieniach. Pożar ugaszono przed przybyciem straży. Kierujący ciężarówką był trzeźwy, zaś 31-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 2 lat więzienia.

1 komentarz

  1. Na DK 14 najgorsze było to, że wielu kierowców zignorowało widoku płonącego auta z mężczyzną w środku. Żeby zgasić to auto potrzebowałem 2 gaśnic, moja nie dała rady. Na szczęcie ktoś podał mi drugą. Cieszę się, że udał się nam uratować kierowcę, szkoda tylko, że okazał się tak nieodpowiedzialny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.