Do trzech kolizji drogowych doszło wczoraj, 18 marca w Mastkach, Czatolinie oraz Krępie. W tej ostatniej miejscowości sprawca był nietrzeźwy, miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Policja, fot. arch. NŁ
Policja, fot. arch. NŁ

Około godz. 14.25 w Mastkach w gminie Chąśno wyjeżdżający z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką 584 ciężarowy Mercedes Actros, zderzył się z samochodem osobowym marki Jaguar. Kierowca mercedesa, 24-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego, był trzeźwy. Odmówił przyjęcia mandatu, sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Łowiczu.

Około godz. 18.20 w Czatolinie w gminie Łyszkowice jadący Skodą Octavią 18-letni mieszkaniec powiatu łowickiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do rowu a następnie dachował. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem.

Około godz. 20.20 na drodze krajowej nr 14 w miejscowości Krępa 31-letni obywatel Ukrainy, zamieszkały w powiecie zgierskim, kierujący samochodem osobowym Audi A3 uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego Renault Magnum. Po czym jego pojazd zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do rowu gdzie stanął w płomieniach. Pożar ugaszono przed przybyciem straży. Kierujący ciężarówką był trzeźwy, zaś 31-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu do 2 lat więzienia.

1 komentarz

  1. Na DK 14 najgorsze było to, że wielu kierowców zignorowało widoku płonącego auta z mężczyzną w środku. Żeby zgasić to auto potrzebowałem 2 gaśnic, moja nie dała rady. Na szczęcie ktoś podał mi drugą. Cieszę się, że udał się nam uratować kierowcę, szkoda tylko, że okazał się tak nieodpowiedzialny.