Przy pięknej pogodzie, w sobotę, 29 lipca 2017 roku, na boisku I. Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, odbył się 1. turniej eliminacyjny XVI edycji Otwartych Mistrzostw Łowicza w piłce plażowej, którego finał planowany jest na pierwszy weekend września. Koordynatorem imprezy organizowanej pod patronatem OSiR w Łowiczu jest Dominik Kuś, wspierany przez Jakuba Zagórowicza i Damiana Górskiego.

Fot.: Gogo

Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem, gdyż do zawodów zgłosiły się po raz pierwszy aż dwadzieścia cztery drużyny, czyli maksymalna ich ilość. Dla porównania, w roku ubiegłym było ich czternaście. To niewątpliwy sukces organizatorów, którzy jako entuzjaści tej dyscypliny potrafili  zaszczepić “bakcyla” innym. Wśród zgłoszonych ekip znaleźli się zawodnicy z Łowicza i okolic: Żychlina, Głowna, Skierniewic, Łodzi, Zgierza, a nawet Bytomia, czy Zabrza. Przed drużynami jeszcze dwa turnieje eliminacyjne, zanim najlepsza dwunastka spotka się w finale.

W sobotnich zmaganiach zwyciężyła para Dawid Pawlak (Łowicz) i Damian Gawrych (Głowno), która w finale pokonała ekipę Jarosław Algierski i Damian Algierski z Łodzi, osiągając wynik 22:20. Na trzecim miejscu uplasował się duet Adam Filiński i Filip Filiński z Żychlina, który wyszedł zwycięsko z meczu z głowieńską parą Damian Janicki i Piotr Kosielski, pokonując rywali 23:21.

Kolejny turniej eliminacyjny zostanie rozegrany w sobotę, 12 sierpnia 2017 roku o godz. 9.00.

Runda I:
Dominik Niedbałka (Nieborów) / Jakub Gawryszczak (Łowicz) – Rafał Dudziński (Łowicz) / Łukasz Kacpszak (Łowicz) 21:17
Tobiasz Witczak (Zgierz) / Piotr Włodarczyk (Zgierz) – Wojciech Kukieła (Głowno) / Adrian Mirowski (Głowno) 15:21
Kacper Kurczak (Łowicz) / Tomasz Rześny (Łowicz) – Jarosław Alagierski (Łódź) / Daniel Alagierski (Łódź) 9:21
Damian Śliwkiewicz (Głowno) / Bartłomiej Kazimierczak (Głowno) – Dominik Miśkiewicz (Głowno) / Damian Krzysztofczyk (Głowno) 21:23
Adam Filiński (Żychlin) / Filip Filiński (Żychlin) – Damian Janicki (Głowno) / Piotr Kosielski (Głowno) 21:18
Maciej Kafarski (Skierniewice) / Robert Amróz (Skierniewice) – Piotr Tomala (Łowicz) / Paweł Tomala (Łowicz) 21:11
Wojciech Sikorski (Łowicz) / Mateusz Kotlarski (Strzelcew) – Paweł Jodłowski (Bytom) / Mateusz Mańkowski (Bytom) 10:21
Aleksander Mrzygłód (Zabrze) / Krystian Kruppa (Bytom) – Jakub Zabost (Goleńsko) / Eryk Kukieła (Łowicz) 21:17

Runda II:
Dominik Pińkowski (Łowicz) / Filip Jałoszyński (Łowicz) – Dominik Niedbałka (Nieborów) / Jakub Gawryszczak (Łowicz) 14:21
Wojciech Kukieła (Głowno) / Adrian Mirowski (Głowno) – Dawid Pawlak (Łowicz) / Damian Gawrych (Głowno) 19:21
Wiktor Lepieszka (Sromów) / Dominik Rześny (Chąśno) – Jarosław Alagierski (Łódź) / Daniel Alagierski (Łódź) 15:21
Dominik Miśkiewicz (Głowno) / Damian Krzysztofczyk (Głowno) – Dominik Kuś (Łowicz) / Damian Górski (Łowicz) 21:13
Jakub Zagórowicz (Łowicz) / Rafał Cieszyński (Łowicz) – Adam Filiński (Żychlin) / Filip Filiński (Żychlin) 18:21
Maciej Kafarski (Skierniewice) / Robert Amróz (Skierniewice) – Marcin Topolski (Żychlin) / Marcin Kowalczyk (Kaszewy) 21:10
Cezary Dołowiec (Dobrów) / Przemysław Ciechoński (Kamieniec) – Paweł Jodłowski (Bytom) / Mateusz Mańkowski (Bytom) 13:21
Aleksander Mrzygłód (Zabrze) / Krystian Kruppa (Bytom) – Marcin Moszczyński (Głowno) / Bartosz Jabłoński (Zgierz) 21:15

Runda III:
Dominik Niedbałka / Jakub Gawryszczak – Dawid Pawlak / Damian Gawrych 19:21
Jarosław Alagierski / Daniel Alagierski – Dominik Miśkiewicz / Damian Krzysztofczyk 21:18
Adam Filiński / Filip Filiński – Robert Amróz / Marcin Topolski 21:13
Paweł Jodłowski / Mateusz Mańkowski – Aleksander Mrzygłód / Krystian Kruppa 21:15

O wejście do półfinału:
Dawid Pawlak / Damian Gawrych – Jarosław Alagierski / Daniel Alagierski 17:21
Adam Filiński / Filip Filiński – Paweł Jodłowski / Mateusz Mańkowski 23:21

Miejsca 17-24:
Jakub Zabost / Eryk Kukieła – Dominik Pińkowski / Filip Jałoszyński 16:21
Wojciech Sikorski / Mateusz Kotlarski – Wojciech Kukieła / Adrian Mirowski 20:22
Piotr Tomala / Paweł Tomala – Wiktor Lepieszka / Dominik Rześny 21:19
Damian Janicki / Piotr Kosielski – Dominik Kuś / Damian Górski 21:15
Damian Śliwkiewicz / Bartłomiej Kazimierczak – Jakub Zagórowicz / Rafał Cieszyński 21:19
Kacper Kurczak / Tomasz Rześny – Marcin Topolski / Marcin Kowalczyk 12:21
Tobiasz Witczak / Piotr Włodarczyk – Cezary Dołowiec / Przemysław Ciechoński 21:13
Rafał Dudziński / Łukasz Kacpszak – Marcin Moszczyński / Bartosz Jabłoński 9:21

Miejsca 13-16:
Dominik Pińkowski / Filip Jałoszyński – Wojciech Kukieła / Adrian Mirowski 16:21
Piotr Tomala / Paweł Tomala – Damian Janicki / Piotr Kosielski 15:21    
Damian Śliwkiewicz / Bartłomiej Kazimierczak – Marcin Topolski / Marcin Kowalczyk 21:9
Tobiasz Witczak / Piotr Włodarczyk – Marcin Moszczyński / Bartosz Jabłoński 21:17

Miejsca 9-12:
Wojciech Kukieła / Adrian Mirowski – Dominik Miśkiewicz / Damian Krzysztofczyk 18:21
Damian Janicki / Piotr Kosielski – Dominik Niedbałka / Jakub Gawryszczak 21:8
Damian Śliwkiewicz / Bartłomiej Kazimierczak – Aleksander Mrzygłód / Krystian Kruppa 21:18
Tobiasz Witczak / Piotr Włodarczyk – Maciej Kafarski / Robert Amróz 21:14

Miejsca 7-8:
Dominik Miśkiewicz / Damian Krzysztofczyk – Damian Janicki / Piotr Kosielski 19:21
Damian Śliwkiewicz / Bartłomiej Kazimierczak – Tobiasz Witczak / Piotr Włodarczyk 21:17

Ćwierćfinały 5-6:
Paweł Jodłowski / Mateusz Mańkowski – Damian Janicki / Piotr Kosielski 19:21
Dawid Pawlak / Damian Gawrych – Damian Śliwkiewicz / Bartłomiej Kazimierczak 21:9

Mecze półfinałowe:
Jarosław Alagierski / Daniel Alagierski – Damian Janicki / Piotr Kosielski 21:15
Adam Filiński / Filip Filiński – Dawid Pawlak / Damian Gawrych 18:21

Mecz o 3. miejsce:
Damian Janicki / Piotr Kosielski – Adam Filiński / Filip Filiński 21:23

Mecz o 1. miejsce:
Jarosław Alagierski / Daniel Alagierski – Dawid Pawlak / Damian Gawrych 20:22

Klasyfikacja generalna po 1. turnieju XVI edycji OMŁ:

L.p. Imię i nazwisko (miejscowość) 07.29 08.12 08.19 Razem:
1. Dawid Pawlak (Łowicz) 240     240
    Damian Gawrych (Głowno) 240     240
3. Jarosław Alagierski (Łódź) 216     216
    Daniel Alagierski (Łódź) 216     216
5. Adam Filiński (Żychlin) 194     194
    Filip Filiński (Żychlin) 194     194
7. Damian Janicki (Głowno) 175     175
    Piotr Kosielski (Głowno) 175     175
9. Paweł Jodłowski (Bytom) 157     157
    Mateusz Mańkowski (Bytom) 157     157
    Damian Śliwkiewicz (Głowno) 157     157
    Bartłomiej Kazimierczak (Głowno) 157     157
13. Dominik Miśkiewicz (Głowno) 142     142
      Damian Krzysztofczyk (Głowno) 142     142
      Tobiasz Witczak (Zgierz) 142     142
      Piotr Włodarczyk (Zgierz) 142     142
17. Wojciech Kukieła (Głowno) 128     128
     Adrian Mirowski (Głowno) 128     128
     Dominik Niedbałka (Nieborów) 128     128
     Jakub Gawryszczak (Łowicz) 128     128
     Aleksander Mrzygłód (Zabrze) 128     128
     Krystian Kruppa (Bytom) 128     128
     Maciej Kafarski (Skierniewice) 128     128
     Robert Amróz (Skierniewice) 128     128
25. Dominik Pińkowski (Łowicz) 115     115
      Filip Jałoszyński (Łowicz) 115     115
      Piotr Tomala (Łowicz) 115     115
      Paweł Tomala (Łowicz) 115     115
      Marcin Topolski (Żychlin) 115     115
      Marcin Kowalczyk (Kaszewy) 115     115
      Marcin Moszczyński (Głowno) 115     115
      Bartosz Jabłoński (Zgierz) 115     115
33. Jakub Zabost (Goleńsko) 103     103
      Eryk Kukieła (Łowicz) 103     103
      Wojciech Sikorski (Łowicz) 103     103
      Mateusz Kotlarski (Strzelcew) 103     103
      Wiktor Lepieszka (Sromów) 103     103
      Dominik Rześny (Chąśno) 103     103
      Dominik Kuś (Łowicz) 103     103
      Damian Górski (Łowicz) 103     103
      Jakub Zagórowicz (Łowicz) 103     103
      Rafał Cieszyński (Łowicz) 103     103
      Kacper Kurczak (Łowicz) 103     103
      Tomasz Rześny (Łowicz) 103     103
      Cezary Dołowiec (Dobrów) 103     103
      Przemysław Ciechoński (Kamieniec) 103     103
      Rafał Dudziński (Łowicz) 103     103
      Łukasz Kacpszak (Łowicz) 103     103

 

Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo

Komentowanie nie jest możliwe.